در این اسناد محرمانه همچنین نامه ای با امضای محمدی گلپایگانی، رییس دفتر رهبر جمهورى اسلامى وجود دارد که از دستور آیت الله خامنه اى براى برای برخورد با اعتراضات احتمالى در انتخابات پیش رو خبر مى دهد.

رهسا نیوز: پایگاه اینترنتی موج سبز روز گذشته، در گزارش خود از یک کنفرانس مطبوعاتی در شهر پاریس نوشت: امیرحسین جهانشاهى دراین کنفرانس ، مجموعه اى از اسناد محرمانه و مکاتبات طبقه بندى شده میان رئیس کل بانک مرکزی، رئیس گروه اقتصاد دفتر رهبر جمهوری اسلامی و شورای عالی امنیت ملی کشور را منتشر کرد؛ در میان این اسناد، نامه ای با امضای رئیس دفتر رهبر جمهوری اسلامی درباره مهار معترضان انتخابات نیز وجود دارد.

 

جهانشاهی در این کنفرانس گفته است که برای بار اول چنین اسنادی را منتشر مى کند «زیرا بر خلاف گذشته که چنین اسنادی برای سازماندهی یک خیزش ملی مورد استفاده قرار گرفته، اسناد جدید با زندگی روزانه میلیونها ایرانی ارتباط دارد و آن را تحت تاثیر قرار می دهد».

در این اسناد که توسط شبکه موج سبز به دست آمده از آنچه جهانشاهى آن را “فاجعه اقتصادى” خوانده پرده بردارى شده و تصویر اسناد نیز به خبرنگاران حاضر در کنفرانس سپرده شده است؛ فاجعه اى که به گفته وى نتیجه سیاست هاى غلطى است که کشور را به سمت سقوط مى برد و با توزیع سرمایه ملى میان سازمان هایى مانند حزب الله لبنان، حماس و القاعده، زندگى مردم را دشوارتر مى کند.

از جمله اسناد منتشر شده در کنفرانس مطبوعاتى روز گذشته ، گزارش بانک مرکزی ایران است که در تاریخ چهاردهم فروردین ماه ١٣٩٢ (٢۴ آوریل ٢٠١٣) و با امضای محمود بهمنی رئیس کل بانک مرکزی به دفتر رهبر جمهورى اسلامى ارسال شده است. این گزارش ضمن توصیف بحران اقتصادی، از خطر ورشکستگی سیستم بانکی خبر مى دهد. بنا بر این اسناد، سیستم بانکی در ایران در آستانه ورشکستگی است و بقای آن وابسته به طرح نجات ارائه شده توسط بانک مرکزی است. طبق پیشنهاد بانک مرکزی، نجات سیستم بانکى کشور از ورشکستگى، به ۴٠ میلیارد دلار نیاز دارد و به علت تشدید تحریم ها، دولت هیچگونه دسترسی به بخش عمده ای از حدود ١٠٠ میلیارد دلار ذخایر ارزی در خارج ایران ندارد. این وضعیت همچنین توانایی کشور برای تامین کالاهای اساسی روزانه را به شدت محدود کرده است. گزارش بانک مرکزی، شمارى از گزینه های علاج را به رهبر جمهوری اسلامی ارائه کرده است.

بنا بر آنچه در این اسناد آمده، طىّ نامه اى که به امضاى علی آقامحمدی، رئیس گروه اقتصاد آن دفتر رسیده، گزینه های پیشنهادی زیر مورد قبول رهبرى واقع شده اند:
– برداشت ٢٠ درصد از حساب همه مشتریان بانک ها به عنوان مالیات
– اعمال محدودیت های شدید برای برداشت وجوه از حساب های مشتریان
– اعمال محدودیت های شدید در فروش ارز خارجی
– توسل نیروهای امنیتی به اقدامات ویژه به منظور جلوگیری از هجوم مردم به بانک ها
– همکاری بانک مرکزی با سپاه پاسداران برای آماده سازی یک برنامه جامع برای انتقال کامل سیستم بانکی کشور به سپاه

در این اسناد محرمانه همچنین نامه ای با امضای محمدی گلپایگانی، رییس دفتر رهبر جمهورى اسلامى وجود دارد که از دستور آیت الله خامنه اى براى برای برخورد با اعتراضات احتمالى در انتخابات پیش رو خبر مى دهد.

image0image1image2image3

 

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)