وکیل زهرا اسماعیلی: «زهرا قبل از اعدام سکته کرد و جسد بی جانش را دار زدند»

وکیل زهرا اسماعیلی: «زهرا قبل از اعدام سکته کرد و جسد بی جانش را دار زدند»

وکیل زهرا اسماعیلی اعلام کرد که موکلش قبل از اجرای حکم دچار ایست قلبی شده با اینحال جسد بی جان او را بالای دار برده اند.

به گزارش کانون حقوق بشری نه به زندان – نه به اعدام، امید مرادی یکی از وکلای زهرا اسماعیلی که روز چهارشنبه ۲۹بهمن به همراه تعدادی دیگر در زندان رجایی شهر کرج اعدام شد، در یک پست فیس بوکی نوشته است که «زهرا اسماعیلی قبل از اینکه پای چوبه دار برود با دیدن صحنه اعدام تعداد زیادی از زندانیانی که پیش از او اعدام شدند سکته کرد و قلبش ایستاد و مرد. با این وجود جسد بی جانش را دار زدند».

وکیل زهرا اسماعیلی گفت که در گواهی فوت علت مرگ را ایست قلبی نوشته اند.

امید مرادی همچنین اضافه کرده است همسر زهرا اسماعیلی بنام علیرضا زمانی از مدیران کل وزارت اطلاعات بود.

امید مرادی در باره قتل علیرضا زمانی نوشته بود: «پرونده این قتل گویای فساد اخلاقی شدید مقتول بود که به دست دخترش با شلیک گلوله به ناحیه سر، کشته شد. اما زهرا اسماعیلی به عنوان مادر این دختر قتل را به گردن گرفت تا دخترش را از زندان نجات دهد».

علیرضا زمانی پسر پاسدار حاج محمدرضا زمانی بوده است.

به گزارش امید مرادی فرجام‌خواهی زهرا اسماعیلی در دیوان عالی کشور رد شد و درخواست اعاده دادرسی او به استناد ماده ۴۷۷ قانون آیین دادرسی کیفری نیز، با بی‌توجهی تمام، مورد رسیدگی قرار نگرفت و حکم اعدام اجرا شد.

وکیل زهرا اسماعیلی همچنین نوشته است: «خانواده زهرا همین یک قطعه عکس را از او دارند چرا که همسر او راضی نبوده هیچ عکسی از او در خانه والدینش وجود داشته باشد!»

زهرا اسماعیلی ۴۲ ساله و مادر دو فرزند بوده است.

به این ترتیب قضاییه جمهوری اسلامی یک جنایت دیگر را در تاریخ بشری مرتکب شد و جسدی بی جان را بالای چوبه دار برد تا جنایت و قساوت را به نهایت برساند.

به کانال نه به زندان نه به اعدام در تلگرام بپیوندید
https://t.me/NoToPrisonNoToExecution

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)