اعلام حکم ضدانسانی ۲۰ سال حبس برای زندانی سیاسی زهرا صفایی و دو فرزندش

قضاییه ولایت فقیه در یک حکم ضدانسانی، زندانی سیاسی زهرا صفایی و دو فرزندش پرستو و محمدمسعود معینی را به ۲۰ سال حبس محکوم کرد.

بر اساس متن کامل دادنامه که به دست کانون حقوق بشری نه به زندان نه به اعدام رسیده است، قضاییه ولایت فقیه در تاریخ ۴ بهمن ۹۹ حکم زندانی سیاسی زهرا صفایی،‌ دخترش پرستو معینی و پسرش محمدمسعود معینی را صادر کرده است.

بر اساس این حکم که به امضای دادیار دیوانعالی کشور – مأمور به خدمت به عنوان رییس شعبه ۲۳ دادگاه انقلاب تهران – محمدمهدی شهمیرزادی رسیده؛

پرستو معینی بعنوان متهم ردیف اول پرونده، بابت اجتماع و تبانی به تحمل پنج سال حبس تعزیری، از جهت تبلیغ علیه نظام، یکسال حبس تعزیری؛ در مجموع به ۶ سال حبس محکوم شده است.

زهرا صفایی تحت عنوان متهم ردیف دوم پرونده از بابت اجتماع و تبانی به تحمل ۵ سال حبس تعزیری، از جهت تبلیغ علیه نظام، ۱ سال حبس تعزیری و از جهت توهین به خامنه ای و خمینی به تحمل ۲ سال حبس تعزیری؛ در مجموع به ۸ سال حبس محکوم شده است.

محمدمسعود میعنی بعنوان متهم ردیف سوم پرونده، بابت اجتماع و تبانی به تحمل پنج سال حبس تعزیری و از جهت تبلیغ علیه نظام به تحمل یکسال حبس تعزیری؛ در مجموع به ۶ سال حبس محکوم شده است.

در متن دادنامه همچنین ذکر شده است که هر سه متهم، اتهامات وارده را رد کرده و نپذیرفته اند. با این وجود بیدادگاه جمهوری اسلامی بی توجه به دفاعیات زندانیان این احکام طویل المدت و ضدانسانی را صادر کرده است.

احکامی که به این سه نفر داده اند از این قرار است:

متهم ردیف اول پرستو معینی
یکم. اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت کشور از طریق ارتباط با مجاهدین و انجام اهداف آنها و شرکت در محافل و مجالس مجاهدین به همراه مادر خود
دوم.فعالیت تبلیغی علیه نظام از طریق شعارنویسی و خواندن بیانیه و نامه و نصب بنر در معابر عمومی
سوم. ایجاد اخلال در نظم و آسایش عمومی از طریق انفجار مقابل ساختمان تعزیرات حکومتی و دادسرای ناحیه ۱۰ تهران بدون تخریب به دستور سرپل مجاهدین
حکم – جمعا ۶ سال:
بابت اجتماع و تبانی به تحمل پنج سال حبس تعزیری، از جهت تبلیغ علیه نظام، یکسال حبس تعزیری

متهم ردیف دوم زهرا صفایی
یکم.اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت کشور از طریق ارتباط با مجاهدین و انجام اهداف آنها
دوم.فعالیت تبلیغی علیه نظام بنفع گروهها و سازمانهای مخالف نظام از طریق شعارنویسی به نفع مجاهدین و خواندن بیانیه و نامه های مجاهدین در محافل
سوم.توهین به خامنه ای
چهارم.توهین به خمینی
حکم – جمعا ۸ سال :
بابت اجتماع و تبانی به تحمل ۵ سال حبس تعزیری، از جهت تبلیغ علیه نظام، ۱ سال حبس تعزیری و از جهت توهین به خامنه ای و خمینی به تحمل ۲ سال حبس تعزیری

متهم ردیف سوم محمدمسعود معینی:
یکم. اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت کشور از طریق ارتباط با مجاهدین و انجام اهداف آنها و شرکت در محافل و مجالس مجاهدین به همراه مادر و خواهر خود و مستندسازی از اقدام مذکور
دوم.تبلیغ علیه نظام از طریق شعارنویسی به نفع مجاهدین
حکم – جمعا ۶ سال:
جهت اجتماع و تبانی به تحمل پنج سال حبس تعزیری و از جهت تبلیغ علیه نظام به تحمل یکسال حبس تعزیری

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید

برای آشنایی بیشتر با این زندانیان سیاسی :

زهرا صفایی و دخترش پرستو معینی  در تاریخ ۵ اسفندماه ۹۸ توسط نیروهای امنیتی در تهران بازداشت و به بازداشتگاه وزارت اطلاعات موسوم به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل شدند.

زهرا صفایی، پرستو معینیاواخر فروردین ۹۹ از زندان اوین به زندان قرچک ورامین تبعید شدند.

پرستو معینی (دختر زهرا صفایی) در تاریخ ۲۰تیر۹۹ در زندان قرچک ورامین به بیماری کرونا مبتلا شد اما بدون رسیدگی پزشکی از بند ۵ زندان قرچک ورامین به اتاقی در طبقه بالای ساختمان بهداری این زندان منتقل گردید.

زندانی سیاسی زهرا صفایی روز یکشنبه ۸ تیرماه۹۹ با تودیع قرار وثیقه ۳۰۰میلیون تومانی تا پایان مراحل دادرسی از زندان قرچک ورامین آزاد شد.

روز یکشنبه ۵ مرداد ۹۹ وقتی زهرا جهت بررسی پرونده خود و دخترش به دادسرای اوین مراجعه کرد، ماموران اطلاعات وی را بازداشت و روز دوشنبه ۶مرداد به زندان قرچک ورامین منتقل کردند. وی هم اکنون در بند ۶ زندان قرچک ورامین محبوس می باشد.

محمدمسعود معینی فقط با اتهام رابطه خویشاوندی با مادرش و بدون ارتکاب هیچ جرمی روز دوشنبه ۳شهریور ۹۹، بر اساس ابلاغیه ای که از طرف دادگستری کل استان تهران صادر شد برای اولین بار به شعبه بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب ناحیه۳۳ احضار شد.

به کانال نه به زندان نه به اعدام در تلگرام بپیوندید
https://t.me/NoToPrisonNoToExecution

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)