وضعیت بهداشتی در شهرهای ایران در بحبوحه کرونا

کرونا در اثر پنهانکاری و دروغ سران نظام ولایت فقیه کشور را در نوردیده است و مردم در استان‌ و شهرهای بسیاری به این ویروس مبتلا شده‌اند. اما همچنان وضعیت بهداشتی و امکانات پزشکی و بهداشتی در ایران فاجعه‌بار است. مردم ایران به حداقل‌های بهداشتی همچون؛ وسایل ضدعفونی و ماسک و دیگر اقلام پیشگیرانه‌ی بهداشتی دسترسی ندارند.

آمار قربانیان کرونا

براساس آمارهای رسمی وزارت بهداشت نظام، تاکنون ویروس کرونا به ۲۷ استان ایران رسیده است. با این حال تهران، قم، گیلان و استان مرکزی بیشترین تعداد موارد ابتلاء را داشته‌اند.

وزارت بهداشت نظام روز یکشنبه ۱۱ اسفند اعلام کرد «تعداد افراد مبتلا به کرونا ۹۷۸ نفر و شمار قربانیان کرونا به ۵۴ نفر رسیده است.»

طی یک روز گذشته ۱۷۰ مورد جدید ابتلا در استان تهران به ثبت رسیده است. استان مرکزی با ۴۴ مورد و البرز با ۳۱ مورد بعد از تهران بالاترین موارد جدید ابتلاء را داشته‌اند.

اما به آمار نظام ولایت فقیه، همچنان با شک و تردید در میان مردم ایران و جهانیان نگریسته می‌شود.

پنهانکاری نظام ولایت فقیه در قربانیان کرونا و اطلاع‌رسانی قطره‌چکانی در مورد آن، در حالی است که سازمان مجاهدین خلق ایران؛ اپوزیسیون نظام ولایت فقیه در شامگاه شنبه ۱۰ اسفند اعلام کرد: «شمار جان باختگان کرونا تا غروب شنبه ۱۰ اسفند به ۵۰۰ نفر رسیده است»

همچنین در روز یکشنبه ۱۱ اسفند ۹۸، آمار اعلام شده قربانیان کرونا به‌نحو شوکه‌کننده‌ای رو به افزایش است. تعداد قربانیان در شهسوار ۱۱۶نفر، در گرگان ۱۳نفر و در تهران به ۱۵۰نفر رسیده است.

طبق آمار جدید وزارت بهداشت نظام، آمار مبتلایان تهرانی از تعداد مبتلایان شهر قم به شکل معناداری پیشی گرفته است.

خوزستان در آستانه قرنطینه

در خوزستان استاندار نظام از طریق رسانه‌ها اعلام کرد مردم تا ۲ هفته در خانه‌های خود بمانند و از منزل خارج نشوند.

در بیمارستان شریعتی مشهد ۳۰۰ نفر مشکوک به کرونا بستری شده‌اند. این در حالی است که هیچ امکاناتی برای تست کرونا در این بیمارستان وجود ندارد.

گلستان کانون شیوع کرونا

در گلستان، کیانوش جهانپور، سخنگوی وزارت بهداشت نظام اعلام کرد: افزایش آمار در گلستان نشان می‌دهد این استان در حال تبدیل شدن به کانون شیوع کرونا است. در این استان شمار قربانیان در روزهای اخیر زیاد گزارش شده است.

در قزوین نیز در ۲۴ ساعت منتهی به یکشنبه، دو بیمار مبتلا به کرونا درگذشتند. تاکنون ٣۵ نفر مبتلا و مشکوک به کرونا در بیمارستان بوعلی قزوین قرنطینه می‌باشند.

کمبود ماسک، دستکش و مواد ضدعفونی‌کننده

در اهواز در روز شنبه ۱۰ اسفند، در داروخانه‌های محمدیان، زرگرنژاد، رازی، عیاشی، ممبینی، ثامن‌شفا و کیمیا، ماسک و دستکش و مواد ضدعفونی وجود ندارد و در کل شهر نایاب است.

دفن پنهانی جانباختگان کرونا

نظام اخیرا و در ترس از افشای ابعاد بیشتر دروغگویی و پنهانکاری‌اش اقدام به دفن پنهانی قربانیان کرونا در محل‌های متروکه یا قبرستان‌ها، بدون اطلاع اقوام جانباخته می‌نماید.

ویدئو و خبرهایی از سقز، آبادان و اسلامشهر در فضای مجازی در این رابطه منتشر شده است.

جنایت نظام در احتکار ماسک

نمکی وزیر بهدشات نظام در مورد کمبود ماسک در یک وارونه‌گویی اعلام کرد: «عده‌یی لباس (مخصوص) و ماسک را در انبارها برای سودجویی صدبرابری یا قاچاق به‌دیگر کشورها تلنبار می‌کنند. پس از ۱۰روز تنها یک میلیون ماسک تحویل دادند و بقیه نمی‌دانم در کجا انباشته شد. این شبکه فرصت‌طلب از کجا خاطر جمعی دارد که این‌گونه جسورانه اعلام می‌کند که ۲۰۰میلیون ماسک را می‌تواند ۲۴ساعته با فلان قیمت در فلان جا عرضه کند؟»

دروغ نظام در مورد ضدعفونی اماکن عمومی

از شیراز گزارش می‌رسد عوامل نظام بعد از اینکه در مقابل دوربین صدا و سیمای نظام، اقدام به ضدعفونی ایستگاه مترو می‌کرده‌‌اند، بعد از اتمام فیلمبرداری، کار خود را متوقف کرده و لباس‌های خود را درآورده و محل را ترک کردند.

همچنین گزارش شده در بسیاری از شهرها شهروندان مبتلا به کرونا در خیابان بر روی زمین افتاده  و در حال جان‌باختن می‌باشند بدون اینکه رسیدگی به این بیماران از جانب نظام صورت گیرد. شهرهایی مانند تهران، مشهد، سقز، ارومیه.

رحمانی فضلی سخنگو

این در حالی است که پنهان‌کاری مجرمانه نظام به منظور برگزاری نمایش حکومتی ۲۲ بهمن و نمایش انتخابات مجلس نظام و عدم اتخاذ تدابیر پیشگیرانه، باعث ابعاد فاجعه‌بار مبتلایان و قربانیان شده است.

رحمانی فضلی وزیر کشور نظام روز ۴ اسفند در یک کنفرانس مطبوعاتی اعلام کرد «برخی‌ها توصیه داشتند که انتخابات را عقب بیاندازیم در مورد شهر قم اصرار داشتند انتخابات را در این شهر به تعویق بیاندازیم، ولی من به‌عنوان مسئول انتخابات هیچ‌کدام از اینها را نپذیرفتم»

این یک اعتراف آشکار به جنایت در مورد فاجعه شیوع کرونا در ایران است. امری که در روزهای بعد باعث شیوع گسترده کرونا در شهرهای کشور شد.

آنچه برای مردم ایران در این روزهای بحرانی محرز گشته این مهم است که این نظام نه قصد، نه توان، نه اراده و نه تلاشی برای مهار کرونا ندارد.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)