بیش از ۱۲۰۰ نفر از خانواده های دادخواه و زندانیان سیاسی، فعالین سیاسی و اجتماعی بیانیه به مراجع بین المللی و سازمانهای جهانی و درخواست اخراج عاملین و آمرین سرکوب، زندان، شکنجه و اعدام از مجامع بین المللی را امضا کردند.

امروز پس از چهار دهه سرکوب، زندان، شکنجه و اعدام، خانواده های دادخواه و زندانیان سیاسی، میلیونها زن که تحت فشار مضاعف و بی حقوقی بسر میبرند، فعالین حقوق کودک، فعالین محیط زیست، دانشجویی و فعالین کارگری قدمهای جدی و موثرتری برای جمع کردن بساط چهار دهه فقر، بی عدالتی ، نابرابری، سرکوب ، زندان ، شکنجه و ادام بر میدارد.
امضای بیش از ۱۲۰۰ نفر با خواست ترد و اخراج جمهوری اسلامی از مجامع بین المللی و سازمانهای جهانی خواست میلیونها نفر که جانشان از شرایط موجود به لب رسیده را نمایندگی میکند.
کمیته مبارزه برای آزادی زندانیان سیاسی در ادامه فعالیتهای بین المللی خود، این بیانیه و اسامی آنرا به انگلیسی ترجمه کرده و به دولتهای اروپایی و دولت کانادا و همچنین سازمانهای جهانی ارسال کرده است و از همه مردم شریف، آزادیخواه و انساندوست، سازمانها و تشکلات دیگر میخواهد از این خواست مهم و رادیکال مردم به هر شکل و طریق ممکن حمایت کنند.

کمیته مبارزه برای آزادی زندانیان سیاسی
۲۸ دی ۱۳۹۹/ ۱۷ ژانویه ۲۰۲۱

نامه بیش از ۱۲۰۰ تن از فعالین سیاسی و مدنی و خانواده های دادخواه به مراجع بین المللی و سازمانهای جهانی ،
در خواست اخراج عاملین و آمرین سرکوب، زندان، شکنجه و اعدام از مجامع بین المللی

ما جمعی از فعالین سیاسی و مدنی ضمن ابراز همدردی با خانواده جان باخته راه آزادی روح الله زم و سایر خانواده های اعدامیان زندانیان سیاسی و عقیدتی، خواستار محکومیت و قطع روابط حمایتی ازحکومت دیکتاتوری به جرم سرکوب و دستگیری و‌اعدام معترضین می باشیم.
ما از شما مدافعین آزادی، زندانیان سیاسی، خانواده های زندانیان، جان باختگان و مخالفین اعدام و شکنجه دعوت می‌کنیم تا از هرطریق ممکن به سازمانهای جهانی و دولت‌ها فشار آورده و خواستار لغو حکم اعدام و آزادی تمام زندانیان سیاسی شوید.

دولت‌های اروپایی و سازمانهای جهانی، این اعدام ها را محکوم کرده اند. محکوم کردن به تنهائی کافی نیست. ما خواهان عدم حمایت از حکومت فقر و فلاکت و تبعیض در تمام زمینه ها می باشیم.
روح الله زم یک روزنامه نگار بود، بیش از یکسال در بازداشت غیر قانونی در انفرادی به سر میبرد. پخش اعترافات تلویزیونی که خود غیر قانونی است، ابلاغ نشدن حکم اعدام به وی، عدم برگزاری دادگاهی عادلانه همچون دیگر زندانیان خود مهمترین دلیل برای بایکوت می باشد.
اعدام نوید افکاری، قهرمان ملی کشتی و خراب کردن مزار وی، بازداشت خانواده اش ، اعدام رامین حسین پناهی، لقمان مرادی، زانیار مرادی، که حتی جنازه به خانواده ها تحویل داده نشده و مزار آنها مشخص نمی باشد. ترور پدر زانیار مرادی، آقای اقبال مرادی، اعدام مصطفی صالحی، گروگان گرفتن زندانیانی مانند احمد رضا جلالی و خطر هر لحظه اعدام وی وجود دارد.

در طول بیش از چهار دهه، انسانهای آزادی خواه بسیاری سرکوب، دستگیر، شکنجه و اعدام شدند. سرکوب اعتراضات آبان ماه ۹۸، جان باختن مسافران هواپیمایی اوکراینی و کشتن بسیاری از جوانان عزیز ایران، صدور احکام زندان، شلاق و اعدام برای معترضین و آزار و اذیت خانواده های زندانیان و جانباختگان، بر کسی پوشیده نیست.

ما از تمام مردم ایران چه در داخل و چه در خارج و سایر کشورها میخواهیم به این جنایتها واکنش نشان داده و سکوت نکنند. ما خواهان برچیده شدن چرخه اعدام، شکنجه و اعترافات اجباری هستیم.
ما جمعی از فعالین سیاسی و مدنی قاطعانه از شما میخواهیم که مسئولان و مراجع بین المللی همچنان که اعلام کرده اند،تحقیقات در ایران را به دلیل جنایات علیه بشریت دنبال کنند. ما همچنین از شما میخواهیم تا مناسبات سیاسی خود را مورد بازبینی قرار دهید

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)