توضیحات:

در دوره‌‌ای که روز‌به‌روز مردم از حکومت و سران آن و ایدئولوژی مذهبی آن رویگردان می‌شوند، سران و مقامات حکومت اسلامی شدیدا احساس نگرانی می‌کنند و تلاش‌های گسترده‌ای را برای تحریک هرچه بیش‌تر احساسات مذهبی طرفداران خود به کار می‌اندازند تا بلکه قدرت خود را نگاه دارند. بدین ترتیب حاکمان، روحانیون و علما، داستان سرایان و سناریو سازانی که تاکنون واقعه امام زمان را تولید کرده‌اند، برای اثبات درستی نظریات خود به کرات به امامان و پیامبرانی متوسل شده‌اند که آن‌ها نیز برای اثبات گفته‌هایشان به خدا پناه برده و به او قسم خورده‌اند و در واقعیت، همگی جز یک مشت آدم شیاد و خیالباف و افسانه‌ساز و داستان‌سراهایی که از این راه نان می‌خورند و حکمرانی می‌کنند نبودند. در پی ظهور امام زمان، همه قداره‌بندان پیشین از محمد تا علی و غیره وارد صحنه می‌شوند و نقشی که داستان سرا به آن‌ها داده است ایفا می‌کنند. داستان‌ها و افسانه‌هایی که جز تبلیغ و ترویج جنگ و کشتار، تجاوز و غارت، انتقام‌جویی و آدم‌کشی رسالت دیگری ندارند.

داستان‌های هولناکی که به غایت ضد انسان و زن‌ستیز هستند. . انتقال روایات و افسانه‌های مذهبی از نسلی به نسلی دیگر و تدریس آن در حوزه‌های علمیه زیر عنوان «علم» فقه، داستان‌سرایی‌های دروغین و خرافه‌پرستی بیش نیستند. اما بازار کسب و کار بزرگ اقتصادی و سیاسی و اجتماعی، برای مفت‌خوران روحانی و شاهان و درباریان و کاخ‌نشینان هستند بنابراین در بازخوانی تازه داستان امام زمان، همه‌ عناصر و نشانه‌‌های ظهور به گونه‌ای باز تفسیر می‌شوند که شرایط امروز منطقه در آن لحاظ شده باشد تا به سفارش مدیران دستگاه تبلیغاتی حکومت پاسخ داده شود.

برای دانلود رایگان کتاب می‌توانید به سایت کتابخانه‌ی ممنوعه در زیر وارد شوید:

https://mamnoe.wordpress.com/…/%d9%85%d8%b0%d9%87%d8…/

 

 

به اشتراک‌گذاری کتاب ممنوعه در:

Microsoft Word – Mazhab va Imam Zaman (wordpress.com)

 

با سپاس فراوان از دوست عزیزم آقای محمدرضا دارکولی نویسنده و مسئول شبکه «ادبیات در تبعید»

و هم‌چنین تشکر از دست‌اندرکاران ناشناخته شبکه «دانلود رایگان کتاب‌های منتقد اسلامی و ادیان کتاب‌های ممنوعه و نایاب» که این مقالات را به صورت کتاب منتشر کرده و اکنون از سوی شبکه ادبیات در تبعید بازنشر شده است.

 

 بهرام رحمانی، نویسنده و پژوهشگر سیاسی اجتماعی.


ادبیات ایران در تبعید

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)