دستگیری قاتلان سعید کریمیان و بحران انتخاباتی!

سابقه امر

۹ اردیبهشت ۹۶ سعید کریمیان مدیر شبکه جم تی‌وی و همکار کویتی او در استانبول ترور شدند. بلافاصله خبرگزاری های فارس و تسنیم که متعلق به سپاه هستند، به صحنه آمده و گزارش‌هایی از قبل تنظیم شده را تکرار کردند. فارس و تسنیم، با انتشار عکسی، مدعی شدند که کریمیان در ارتباط کاری فعال با سازمان مجاهدین خلق ایران بوده و توسط این سازمان ترور شده است.

سایر خبرگزاریهای حکومت مانند تابناک، میزان و … به نقل از خبرگزاری های سپاه، شروع به نشر گسترده این خبر کردند که کریمیان توسط این سازمان مخالف ایرانی ترور شده است.

متعاقبا شورای ملی مقاومت ایران که در فرانسه مستقر است اطلاعیه‌ای منتشر کرد و پرده از حقایق جدیدی برداشت.

شورای ملی مقاومت ایران در این اطلاعیه افشا کرد که خبرگزاریهای سپاه؛ فارس و تسنیم با جعل عکسی از سعید کریمیان و جایگزین کردن تصویر او با ژرارد دپره بلژیکی در کنار مریم رجوی پرزیدنت شورا سعی در توجیه دلایل سپاه برای ترور بی‌رحمانه کریمیان دارند.

عکس واقعی ژرارد دپره  در کنار مریم رجوی که توسط فارس و تسنیم دستکاری شده بود نیز توسط شورای ملی مقاومت ایران منتشر شد.

شورای ملی مقاومت ایران همچنین اعلام کرد: «رسانه‌های اطلاعات و سپاه حکومت از مدتها پیش با پخش اخبار و زندگینامه‌های دروغین در مورد سعید کریمیان برای ترور و انتساب آن به مجاهدین زمینه‌سازی می‌کردند. پس از ترور نیز خبرگزاریهای سپاه پاسداران و نیروی قدس (فارس و تسنیم) و سایتهای اطلاعات جمهوری اسلامی! بلادرنگ و به‌صورت کاملاً برنامه‌ریزی شده، به بازپخش همین جعلیات مبادرت کردند.

سپاه پاسداران و  وزارت اطلاعات با دروغهای زنجیره‌یی و جعل عکس و فیلم ادعا می‌کردند که سعید کریمیان که با مجاهدین همکاری تلویزیونی داشته، از کودکی در قرارگاه اشرف بزرگ شده و پدرش از شهیدان عملیات فروغ جاویدان است که همه اعضای خانواده‌اش را مخفیانه به اشرف برده بود. هیچ‌یک از این مطالب صحت ندارد و کذب محض است و توسط سعید کریمیان از جمله در ۲۹ نوامبر ۲۰۱۲ تکذیب شده بود.»

پرده کنار می‌رود

با گذشت نزدیک به ۲۰ روز از ترور کریمیان، به نظر می‌رسد ادعاهای این سازمان مخالف ایرانی منطبق بر واقعیت بوده است. روزنامه ملیت چاپ ترکیه پنجشنبه ۲۸ اردیبهشت فاش ساخت، قاتلان مدیر شبکه تلویزیونی جم تی وی، وابسته به نهادهای اطلاعاتی حکومت ولایت فقیه  بوده و دستگیر شده‌اند.

به نوشته روزنامه ملیت، آنها در حال فرار به کشور مونته‌نگرو با گذرنامه‌های جعلی بودند که بازداشت شدند. تروریست های اطلاعات نظام ایران قصد داشتند از یک کشور اروپایی به ایران بازگردند.

روزنامه ملیت ترکیه افزود پلیس ترکیه و پلیس صربستان در بازداشت قاتلان سعید کریمیان همکاری کرده‌اند.

روزنامه ملیت همچنین گزارش داده که پلیس صربستان در حین بازجویی از متهمان متوجه شده که آنها با نهادهای اطلاعاتی در ایران در ارتباط بوده‌اند.

پیشتر بستگان سعید کریمیان، مدیر شبکه تلویزیون فارسی جم، گفته‌ بودند که افرادی از ایران در ماه‌های اخیر پیوسته او را تهدید می‌کرده‌اند.

تلاشها برای برگرداندن این عاملان ترور ولایت فقیه به ترکیه ادامه دارد. ترور مخالفان ایرانی از تاکتیک‌‌های شناخته‌ شده این حکومت است که در زمان بحران داخلی، این حکومت از آن استفاده می‌کند. ولایت فقیه اکنون در انتخابات! خود دچار مشکل است، در نتیجه طبیعی است که از روش های تروریستی برای برون رفت از این شرایط استفاده کند.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)