زندانی سیاسی حامد قره اوغلانی محبوس در زندان مرکزی ارومیه به اعدام و ۱۳سال و سه ماه زندان محکوم شد.

به گزارش کانون حقوق بشری نه به زندان – نه به اعدام، امروز دوشنبه ۱۰ آذرماه ۹۹، حکم صادره از طرف دادگاه انقلاب ارومیه به زندانی سیاسی حامد قره اوغلانی ابلاغ شد. به موجب این ابلاغیه، یکی از قضات حکم اعدام، و دو قاضی دیگر ۱۳ سال و سه ماه حبس برای وی صادر کرده اند. یکی از قضات پرونده وی، علی شیخلو از شعبه ۳ دادگاه انقلاب ارومیه است.

اتهام وی «تبلیغ علیه نظام، ارتباط با رسانه های خارج از کشور، سازمان مجاهدین خلق، و توهین به رهبری» اعلام شده است.

حامد قره اوغلانی که هم اکنون در بند ۳ زندان مرکزی ارومیه محبوس است، متولد ۱۷ تیر ۶۵ و ساکن ارومیه می‌باشد.

وی دانشجوی کارشناسی ارشد رشته معماری کامپیوتر دانشگاه بهشتی بود که به دلایل مالی از ادامه تحصیل بازماند. وی پیش از بازداشت به کار نصب دوربینهای مدار بسته اشتغال داشت.

حامد قره اوغلانی روز ۷ تیرماه ۹۹ بازداشت و به بازداشتگاه اطلاعات ارومیه منتقل گردید و روز ۲۶ تیرماه ۹۹ پس از پایان بازجویی به بند ۳ زندان مرکزی ارومیه منتقل شد.

خانواده این زندانی سیاسی تحت فشار و تهدید اداره اطلاعات ارومیه قرار دارند. اداره اطلاعات در تاریخ ۱۱ تیر ۹۹ خانواده این زندانی را احضار کرده و ضمن تهدید به آنها گفت که از سه سال قبل تحت نظر نهادهای امنیتی قرار داشته اند. همچنین منزل خانواده اش شنود شده و آنها تهدید شدند که در صورت پیگیری به اتهام «توهین به مقدسات» بازداشت میشوند. ماموران وزارت اطلاعات همچنین تهدید کردند که در صورت پیگیری خانواده، مادر حامد را خواهند کشت.

حامد قره اوغلانی به بیماری صرع مبتلا است و پس از بازداشت تا چند روز از دریافت داروهایش محروم شده بود.

روز ۱۱ شهریور ۹۹ این زندانی سیاسی مشکوک به بیماری کرونا و با علائم این بیماری مواجه شد اما در زندان هیچ رسیدگی پزشکی و دارویی برای این زندانی انجام نشد. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید

به کانال نه به زندان نه به اعدام در تلگرام بپیوندید
https://t.me/NoToPrisonNoToExecution

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)