از صبح امروز فیلمی از یک زن بی پناه مشابه آسیه پناهی و اینبار در بندرعباس در فضای مجازی خبر ساز شد و خشم و انزجار عمومی را برانگیخت.

پنجشنبه ۲۹آبان۹۹ ماموران شهرداری به همراه ماموران یگان حفاظت مسکن در بندرعباس اتاقک یک زن ۳۵ ساله بی پناه و فرزندانش را تخریب کردند و این زن در اعتراض به این عمل ضدانسانی اقدام به خودسوزی کرد. 

آنچه در این فیلم پیداست اینکه ماموران با سنگدلی و بیرحمی تمام، اقدام به تخریب تنها سرپناه این زن میکنند، زن و کودک ضجه می زنند و از ماموران میخواهند که این کار را ادامه ندهند حتی زن ابتدا میگوید:«جون بچه هات نکن!» کودک التماس میکند: «تروخدا نکن- خراب نکن» اما ماموران با وحشیگری به کارشان ادامه میدهند.

زن بی پناه به ماموران تهاجم میکند و فریاد میزند و بازهم میخواهد که ادامه ندهند و وقتی از پس مشتی مأمور وحشی برنمیاید، جانش را به آتش میکشد. حاضران او را به بیمارستان می رسانند و بر اساس گزارش خبرگزاریهای حکومتی این زن بی پناه دچار ۱۸ درصد سوختگی بطور خاص در ناحیه دست چپ و سینه شده است.

بدنبال انتشار این فیلم در شبکه های اجتماعی و در وحشت از تکرار اعتراضات گسترده مردم، عباس امین زاده شهردار بندرعباس وارد صحنه شده و با بیشرمی منحصر بفرد خاص کارگزاران حکومتی طبق معمول گناه را به گردن قربانی انداخت و تاکید کرد:
«این زن در زمین تصرفی خانه ساخته بود و بعد از چندین مرتبه تذکر و ارسال ابلاغیه برای تخلیه، باید طبق قانون تخریب میشد»!

همچنین موحدی نژاد معاون خدمات شهری شهرداری بندرعباس در گفت و گو با رکنا گفت: «دیروز ساعت ۱۰ صبح از سامانه ۱۳۷ گزارشی اعلام شد مبنی بر اینکه خانه ای در زمین غیرمجاز ساخته شده است. ماموران پیشگیری منطقه ۳ به محل مراجعه کردند. ظاهرا پیش از این، چندین مرتبه به این خانواده تذکر داده شده بود که محل را ترک کنند زیرا در منطقه غیرمجاز ساخت و ساز انجام داده اند».

این کارگزار دزد و غارتگر حکومتی با ژست عطوفت و مهربانی گفت: «این تاکید بر تخلیه محل، بیشتر برای امنیت خود این خانواده بود، زیرا در محلی ناامن که بستر رودخانه ای که مسیر آب های سطحی از شمال شرق به سمت دریاچه ۲۲بهمن بود اقدام به ساخت این اتاقک کرده بودند»!!

توضیحات سراپا کذب موحدی نژاد در حالیست که در تصاویر تخریب وجود یخچال و فرش و سایر لوازم این خانه به خوبی پیداست اما این مامور اصرار داشت تاکید کند «کسی در این خانه زندگی نمی کرده و فقط یک چاردیواری تخریب شده است».

موحدی نژاد ادامه داد: «در لحظات تخریب، زن ناگهان اقدام به خودسوزی کرد»!

به دنبال پخش این فیلم دردناک در شبکه های اجتماعی، مقامات ریز و درشت حکومتی برای سفیدسازی این توحش و بربریت، به صحنه آمده و گفتند بدنبال پرداخت هزینه ها و اهدای مسکن برای این زن و فرزندان بی پناهش هستند و حتی دادستان عمومی و انقلاب بندرعباس سراسیمه وارد شد و مدعی تشکیل پرونده قضایی برای متخلفان شد. بعد هم ابراهیم رئیسی وارد میدان شد و گفت که متخلفین را بازداشت کرده و برای این زن تمامی هزینه های درمانش را به رایگان می پردازند!

سوال اینجاست که اگر بارها به این زن بی پناه تذکر دادید چرا پیش از خراب کردن آلونک بر سرش، به او زمین و خانه «اهداء» نکردید‍؟

برای کدام جنایت مأمورین تان پرونده تشکیل دادید و نتیجه آن را اعلام کردید که این یکی را باور کنیم؟

در همین دو روز گذشته ۴ نفر را با تیر مستقیم یا زیر شکنجه کشتید، قاتل کدامیک را به پای میز محاکمه و عدالت کشاندید؟

اصلا در نظام سراپا فاسد ولایت فقیه از کدام پرونده و قاضی و محاکمه و کدام عدالت صحبت میکنیم؟

و پاسخ بدهید وقتی خانه آسیه پناهی ۵۸ ساله را روی سرش خراب کردید و او را در بیل لودر انداختید و کشتید، آیا جان دیگری به او «اهداء» کردید؟ برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید

به کانالنه به زندان نه به اعدامدر تلگرام بپیوندید
https://t.me/NoToPrisonNoToExecution

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)