با گذشت چهل روز از شهادت نوید افکاری قهرمانی ماندگار در ذهن و ضمیر مردم ایران، خون گرم و جوشان او هنوز در خروش است و میرود تا طومار دیکتاتوری خامنه ای را در هم بپیچد.

نوید افکاری قهرمانی ماندگار در ذهن و ضمیر مردم ایران

نوید افکاری قهرمان کشتی ایران، چنانکه خودش نقل کرده است در ۲۵ سالگی مجبور شد تشک کشتی را ترک کند و برای کمک به معیشت خانواده‌اش به کارگری روی بیاورد.

پس از هفت ماه کارگری در شهریور ۹۷ و در جریان اعتراضات مردم در شیراز بازداشت شد.

او به اتهام قتل یک مامور لباس شخصی (تحت عنوان مامور آب)  به ۲ بار اعدام، ۶ سال و ۶ماه حبس و ۷۴ضربه شلاق محکوم شد.

همراه با نوید دو برادر دیگرش وحید و حبیب نیز بازداشت شدند. وحید افکاری به ۵۴ سال و ۶ ماه حبس و ۷۴ ضربه شلاق و حبیب افکاری به ۲۷ سال و ۳ ماه حبس و ۷۴ ضربه شلاق محکوم شدند.

اما افتخار آفرینی نوید تنها در میادین کشتی نبود. او زمانی به قهرمان مردم ایران تبدیل شد و مدال قهرمانی را بر گردن آویخت که شجاعانه در برابر ستم و زورگویی دیکتاتوری خامنه‌ای ایستاد و سر خم نکرد.

نوید در تمام جلسات دادگاه در برابر جلادانی که به نام قاضی و دادستان در مقابلش بودند ایستاد و هرگز تسلیم نشد.  

او در یک پیام صوتی از زندان گفت:

«مردم ایران!

من از هر انسان آزاده و حق طلب با هر عقیده و مسلکی که هستن میخوام صدای منو خانواده ام باشن. چون شرافت انسانی جز با حمایت از حق و عدالت معنایی نداره

مردم! سکوت شما یعنی حمایت از ظلم و ظالم یعنی حمایت از اعدام شدن یک بی گناه؛ شنیده بودم سر بی گناه پای دار میره ولی بالای دار نمیره، ولی دروغه!»

بدنبال پیامهای نوید دلاور از زندان، صدها هزار انسان آزاده در ایران و سراسر جهان صدای وی را شنیدند، بسیاری از روسای جمهور کشورها از او حمایت کردند،‌ وزیران، فدراسیونهای ورزشی و قهرمانان ورزشی جهان و میلیونها انسان دیگر به حمایت از او برخاستند.

اما دیو خونریزی به نام خامنه‌ای، وحشی تر از آن بود که در برابر این همصدایی جهانی پا پس بگذارد.

نوید پاسخ این جنایت را پیشاپیش داده بود:

«ای مردم!

بدانید و اگاه باشید اگر من بیگناه اعدام شدم عقل و منطق حکم میکنه که این اولین قربانی بی عدالتی این بی دادگاه به اصطلاح عدالت محور نبوده

اگر من اعدام شدم همه بدونن تو قرن بیست و یکم با اینهمه هزینه و ساز و کارهای حقوق بشری و سازمان ملل و شورای امنیت و .. یک انسان بی گناه در حالیکه با تمام توانش تلاش کرد و جنگید تا صداشو بشنون اعدام شد».

نوید قهرمان کشتی ایران بود اما با ایجاد یک همصدایی جهانی به حق و به گفته هزاران تن از مردم ایران؛ جهان پهلوان لقب گرفت.

نوید به زیبایی گفته بود:

«دلم میخواد همه دنیا بداند از بچگی آرزو داشتم با افتخارات جهانی مادرم را خوشحال کنم

اما چه کنم که نشد و زور چرخ روزگار به عرقهایی که در کشتی ریختم چربید و اشک مادرم را هم درآورد.

اما امروز خوشحالم چون همین چرخ روزگار باز هم چرخید و حالا آرمانهای حقیقی انسانیت را از شما مردم بی نظیر یاد گرفتم. آرمانهایی که به مراتب بالاتر از سکوهای جهانی و کشتی است».

و امروز پس از گذشت چهل روز از شهادت نوید، خون او تازه و جوشان در رگ جامعه در حرکت است. تا آنزمان که قاتلان و آنانی را که در لباس قاضی و بازجو او را به میدانگاه اعدام فرستادند، به پای میز محاکمه و عدالت بکشانند.

نوید، نویدگر صبح آزادی ایران شد و زیباترین نغمه زندگی و آزادی را در ذهن و ضمیر مردم ایران بجا گذاشت؛

آری!

زندگی صحنه یکتای هنرمندی ماست

هر کسی نغمه خود خواند از صحنه رود

صحنه پیوسته بجاست

خرم آن نغمه که مردم بسپارند به یاد…  

به کانال نه به زندان نه به اعدام در تلگرام بپیوندید
https://t.me/NoToPrisonNoToExecution

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)