اطلاعیه شماره ۷
کارزار #صدای_معترضین_آبانماه

خواست و مطالبه بایکوت سیاسی جمهوری اسلامی را به جنبش جهانی تبدیل کنیم!
دبیر کل سازمان ملل از ایران به دلیل نقض حقوق بشر و قتل معترضان به شدت انتقاد کرد

آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل متحد، طی گزارشی در هفتاد و پنجمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل از رژیم ایران به دلیل آنچه “نقض‌ شدید و وحشتناک حقوق بشر” در این کشور خواند، به شدت انتقاد کرد.

دبیر کل سازمان ملل روز چهارشنبه ۱۴ اکتبر در گزارش خود به “قتل معترضان، ادامه سرکوب، اعمال شکنجه، بازداشت‌های غیرقانونی، تبعیض علیه زنان، دختران و اقلیت‌های دینی و قومی در ایران، خشونت مفرط اقدام به سرکوب معترضان سراسری آبانماه توسط نیروهای امنیتی، شلیک مستقیم به سر تظاهر کنندگان و آمار ۱۵۰۰ کشته و بی خبری از سرنوشت ۷۰۰۰ بازداشتی آبانماه و زنان زندانی در زندان قرچک، محروم بودن معترضان بازداشت شده آبانماه از خدمات پزشکی و بهداشتی، شکنجه و بدرفتاری جهت اعترافات اجباری از آنان، آمار بالای اجرای حکم اعدام در تمام سالهای گذشته بویژه کودکان، صدور احکام “تهدید امنیت ملی” برای فعالان مدافع حقوق انسانی، وکلا و روزنامه نگاران و اعترافات اجباری زندانیان تحت شکنجه، اعتراضات ژانویه ۲۰۲۰ که به دنبال سرنگون کردن هواپیمای مسافربری اوکراینی توسط سپاه پاسداران و کشته شدن ۱۷۶ سرنشین آن ،سرکوب معترضان و عدم مجازات مرتکبان و عاملان سرنگونی هواپیمای مسافربری اوکرانی، مرگ زندانیان در سلول‌های انفرادی ایران که برخی از آنها به دلیل ابتلا به بیماری کرونا و عدم دسترسی آنها به معالجه جان خود را از دست دادند و از مستثنی کردن زندانیان سیاسی و عقیدتی از آزادی موقت ۱۲۰ هزار زندانی از ۳۰۰ هزار زندانی به دلیل بیماری همه گیری کرونا، اشاره و انتقاد کرد.

گزارش و اقدام دبیر کل سازمان ملل قدمی دیگر جهت فشار و محکومیت رژیم اسلامی به دلیل جنایاتی که مرتکب شده است بوده و به تحقق خواست بایکوت سیاسی رژیم در جهان کمک میکند.

امروز شاهد این هستیم که بدنبال بیش از چهل سال مبارزه بی امان مردم، دولتهای غربی و مراجع بین المللی دیگرقادر به نادیده گرفتن نقض حقوق انسانی در ایران نیستند.

کمیته مبارزه برای آزادی زندانیان سیاسی در ماه جولای/مرداد کارزار #صدای_معترضین_آبانماه را اعلام و اقدامات وسیعی از جمله ارائه گزارش به سازمانهای جهانی به اجرا درآورد.

کمیته مبارزه برای آزادی زندانیان سیاسی به اقدامات جهانی خود جهت جلب توجه سازمانهای جهانی به جنایات رژیم ادامه خواهد داد. از شما مدافعین آزادی زندانیان سیاسی، از شما مدافعین انسانیت و رهایی دعوت می‌کنیم تا از هر طریق ممکن در اعتراضات اعلام شده شرکت و همبستگی جهانی با زندانیان سیاسی و خانواده هایشان را تقویت و‌وسیعتر کنید.

کمیته مبارزه برای آزادی زندانیان سیاسی
۲۵ مهر ۱۳۹۹
۱۶ اکتبر ۲۰۲۰

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)