بر اساس دفترچه انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۲، پذیرش دانشجویان دختر در هفت رشته گرایش دانشگاه صنعتی اصفهان متوقف شده است.
به گزارش ایسنا دانشگاه صنعتی اصفهان امسال در مقطع کارشناسی ارشد در رشته مهندسی کشاورزی در سه گرایش آبیاری، علوم دامی و ماشین آلات، رشته مهندسی منابع طبیعی در سه گرایش آبخیزداری، مرتع داری و بیابان زدایی و رشته منابع آب گرایش سازه‌های آبی تنها اقدام به پذیرش مرد در دوره‌های روزانه و نوبت دوم کرده است.
جمعی از دانشجویان دختر دوره کارشناسی دانشگاه صنعتی اصفهان در نامه‌ای با انتقاد ازاین امر، اعلام داشتند: “این تصمیم بدون در نظر گرفتن میزان دانشجویان دختر محصل در مقطع کارشناسی این رشته اخذ شده است. ضمن آنکه با توجه به اینکه یکی از سیاست‌های وزارت علوم مبنی بر بومی گزینی دانشجویان بوده است،‌ حذف دختران از ادامه تحصیل در این رشته‌ها یا انتخاب دانشگاه‌های شهرهای دیگر با توجه به شرایط خاص دختران و محدودیت‌های جامعه برای این دانشجویان بی انصافی است.

درخواست برای رفع محدودیت پذیرش دختران در رشته های مذکور، به اطلاع هیات رییسه دانشگاه رسیده است؛ اما آنها مشکلات بازار کار و مرتبط نبودن رشته با دختران را مطرح می‌کنند. توضیح اینکه این رشته‌ها به هیچ وجه مختص پسران نیست؛ بلکه دختران آینده بسیار خوبی از نظر علمی پژوهشی در این زمینه‌ها داشته و همچنین از شرایط مناسب کار در شرکت‌های فنی و مهندسی و دانشگاه‌ها برخوردار هستند. همچنین دانشگاه‌های کشور در آینده به اساتید خانم این رشته بیش از گذشته نیاز پیدا خواهند کرد.”

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com