حاکمیت استبداد مذهبی در ایران حاصل روندی پرتلاطم از سرنگونی استبداد سلطنتی است که بنای آن با ریختن خون هزاران ایرانی آزادیخواه در جای جای کشور پی ریزی شده است و این روند همچنان ادامه دارد! بی تردید جنگ ۸ ساله ایران و عراق فرصتی طلایی و  نعمتی الهی نصیب رژیم نو ظهور در ایرا ن نمود.

قتل عام۶۷ بزرگترین جنایت در تاریخ «جمهوری اسلامی»
اعتراضات گسترده زنان برعلیه حجاب اجباری، اعتراضات کارگری، دهقانی و خلق های تحت ستم ایران، جمهوی اسلامی را که نه خواست و نه توان پاسخگویی بدانها را داشت با معضل بزرگی مواجه ساخته بود. رژیم تازه تاسیس که جای پای محکمی برای خود نمی دید، به بهانه شرایط جنگی، تمام خواسته ها و مطالباتی که مردم برای تحقق آن انقلاب کرده بودند را یکی بعد از دیگری به عقب راند و با دستگیری، زندان، شکنجه و اعدام مخالفین، کشتی طوفان زده نظام اسلامی را به ساحل امن استبداد رسانید! اما پایان جنگ که با خرابی ها و هزینه های بالای انسانی و مالی همراه بود نه تنها خط بطلانی براهداف جاه طلبانه خمینی برای صدور انقلاب اسلامی کشید، بلکه قبول شرایط آتش بس و نتایج خفت بار جنگ ۸ ساله، وحشتی عظیم سراپای وجودش را فرا گرفت! خمینی با آگاهی از عواقب این نا کامی ها و برای ایجاد وحشت و جلوگیری از شورش ها و اعتراضات عمومی، دستور قتل هزاران زندانی سیاسی مخالف خود را صادر نمود! زندانیانی که بخش وسیعی از آنان دوران محکومیت خود را به پایان رسانده و در انتظار رهایی از زندان و بازگشت به کانون خانواده، همسر و بستگان خود بودند!

اکنون ۳۲ سال از این کشتار دهشتناک و فاجعه ملی می گذرد! بی تردید گذشت زمان نه تنها آنرا از خاطره ها محو نخواهد کرد، بلکه این جنایت در کنار جنایات بیشمار قبل و بعد از تاسیس این نظام خونبار، همچون آتش زدن سینما رکس آبادان، حمله به ترکمن صحرا، حمله به کردستان و …. از خاطره ها زدوده نخواهد شد و این ننگ ابدی بر پیشانی جمهوری اسلامی باقی خواهد ماند!

سیاست های نا بخردانه رژیم اسلامی همراه با فساد گسترده در همه زمینه ها بهمراه فشارهای بین المللی، جامعه ایران را در سراشیب سقوط و انحطاط گسترده قرار داده است. خیزش های سراسری در دی ماه ۹۶ و آبان ۹۸  بخصوص شرکت فعال زنان، کارگران، معلمان، دانشجویان و تهیدستان جامعه در حقیقت ادامه تحقق نا یافته خواست های قبل از انقلاب توسط نسل جوان امروز ایران است. بیشک حمایت های بیدریغ مالی و نظامی جمهوری اسلامی از تروریستهای دست پرورده خویش برای تحقق اهداف جاه طلبانه اش در منطقه همراه با دزدی ها و کلاهبرداری های میلیاردی حکومتی، خشم مردم ایران بخصوص کارگرانی که ماههاست حقوق خود را دریافت نکرده اند، بر انگیخته است. مجموعه این عوامل چه در سیاست داخلی و چه در سیاست خارجی باعث گردیده تا اقشار و طبقات مختلف جامعه که امیدی به بهبودی شرایط زیستی و معیشتی خود نمی بینند به نافرمانی های مدنی روی آورده و با اعتراصات و اعتصابات خود رژیم را بیش از پیش متاصل و درمانده ساخته اند! رژیمی که زمانی نه چندان دور از اقتدار سیاسی و نظامی اش در برپایی “هلال شیعه” و فتح قدس و اورشیلم سخن به میان می آورد،  اکنون نه تنها از آن اقتدار سخنی به زبان نمی آورد، بلکه اسراییل با بمباران های پیاپی مواضع جمهوری اسلامی در سوریه و نیز با تغییر و تحولات اخیر در کشورهای منطقه و برقراری رابطه سیاسی و اقتصادی با امارات متحده عربی، توانسته است از نفوذ جمهوری اسلامی در منطقه بکاهد و خود را مهمان ناخوانده در همسایگی ایران نماید! 

در چنین شرایطی که رژیم تبهکار جمهوری اسلامی از هر طرف در تنگنای سیاسی و اقتصادی گرفتار آمده است، می بایست با یاد آوری و افشاگرهای هرچه بیشتر از فجایع این رژیم بر مردم ایران و منطقه توسط ایرانیان آزادیخواه و مبارزی که از چنگال آن جان سالم بدر برده و خود را به خارج از کشور رسانده اند، توجه هرچه بیشتر انسانهای مترقی جهان را در پایمال نمودن حقوق شهروندی و حقوق بشر در ایران را جلب نماییم. 

 

در سی و دومین سالگشت کشتار زندانیان سیاسی سال ۱۳۶۷، بار دیگر گردهم خواهیم آمد تا صدای آزادیخواهی و برابری طلبی جان باختگان خود را به گوش مردم آزاده ایران و جهان برسانیم!

 

سرنگون باد رژیم جمهوری اسلامی ایران!

برقرار باد آزادی، برابری، عدالت اجتماعی!

 

کنشگران سیاسی ایران – لوس آنجلس

******

زمان و محل گردهمآیی

 

شنبه ۵ سپتامبر ۲۰۲۰ – ساعت ۴ تا ۶ عصر – تقاطع خیابان های

Ocean Ave. & Santa Monica Blvd.

Santa Monica, California

 

با زدن ماسک و رعایت فاصله گذاری های اجتماعی، فعالانه در این آکسیون اعتراضی شرکت نماییم

 

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)