تداوم فشار و بی خبری از وضعیت زندانیان سیاسی مجید اسدی، پیام شکیبا و محمد بنازاده امیرخیزی ادامه دارد و موجب ایجاد نگرانیهای جدی برای خانواده های این زندانیان شده است.

بر اساس اخبار رسیده به کانون حقوق بشری نه به زندان – نه به اعدام، ۲۵مرداد، پس از گذشت سه هفته از انتقال مجید اسدی و دو هم پرونده ای وی آقایان محمد بنازاده امیرخیزی و پیام شکیبا به سلولهای ۲۰۹ اوین، هر سه زندانی همچنان در سلول انفرادی محروم از ملاقات با وکیل و خانواده هستند. گفته می شود این سه زندانی به سلولهای انفرادی ۲۴۰ اوین منتقل شده اند.

براساس همین اخبار، به وکیل این سه زندانی اجازه ملاقات و پیگیری پرونده آنان داده نمی شود و هیچ اطلاعی از آخرین وضعیت آنها در دست نیست.

این در حالی است که با تصویب قانون جدید هر سه زندانی سیاسی باید آزاد می شدند. اما وزارت اطلاعات با پرونده سازی تحت عنوان «تبلیغ علیه نظام» از آزادی آنها جلوگیری کرده است.

خانواده این سه زندانی سیاسی تحت فشار قرار گرفته اند که در صورت اطلاع رسانی از وضعیت زندانیان سیاسی پرونده فرزندانشان سنگین تر خواهد شد.

مجید اسدی پیش از انتقال به زندان اوین مبتلا به کرونا شده و هنوز بهبود نیافته بود که از زندان رجایی شهر به انفرادی در ۲۰۹ منتقل شد. بر اساس آخرین اخبار، بیماریهای التهاب ستون فقرات و ضخیم شدن شبکیه چشم او را عذاب می دهند و نیاز به درمان و بستری شدن در بیمارستان های بیرونی را دارد.

از آقای محمد بنازاده امیرخیزی با وجود بیش از ۷۰ سال سن و بیماری قلبی اطلاعی در دست نیست.

خانواده های هر سه زندانی در خصوص وضعیت ایشان اظهار نگرانی می کنند.

شایان ذکر است مادر زندانی سیاسی مجید اسدی در مصاحبه اختصاصی با کانون حقوق بشری نه به زندان – نه به اعدام گفته بود: «خانواده های آقای امیرخیزی و پیام شکیبا چندبار به مراجع قضایی مراجعه کردند ولی هیچ پاسخی نگرفتند و بلاتکلیف هستند. به دادسرای اوین مراجعه کردیم و پاسخی نگرفتیم. در واقع آنها را بلاتکلیف نگه داشته اند. خود مجید هم از اتهامش خبری ندارد».

خانم فاطمه وکیلی، مادر زندانی سیاسی مجید اسدی خطاب به همه ارگانهای حقوق بشری و وجدانهای بیدار گفته بود: ««پیام من که جگرگوشه ام الان کنج سلول ۲۰۹ از بیماری رنج می کشد، به وجدان های بیدار و هم وطنانم اینست که صدای ما را بشنوند و بدانند که خانواده زندانی های سیاسی تحت چه فشاری هستند و بی عدالتی در حقشان اعمال می شود.
از سازمان های حقوق بشری هم خواهش میکنیم صدای ما باشند. چون واقعا خانواده و خود مجید تحت فشار هستیم. مجید باید سریعا آزاد شود».

گفتنی است بدنبال پرونده سازی جدید که با فشار وزارت اطلاعات در شعبه ۶ دادسرای اوین برای زندانیان سیاسی مجید اسدی، محمدبنازاده امیرخیزی و پیام شکیبا، این زندانیان صبح روز چهارشنبه اول مرداد جهت بازجویی به بند۲۰۹ زندان اوین منتقل شدند.

همچنین یادآوری میکنیم مجید اسدی در تاریخ ۱۸تیرماه ۹۹ از اتهام انتسابی در همین شعبه تبرئه شده و قرار منع تعقیب وی صادر شده بود، اما با فشار وزارت اطلاعات پرونده وی مجددا روز ۲۵تیر۹۹ گشوده شده است. قابل ذکر است که مجید اسدی دو سوم حکم حبس خود را سپری کرده و پرونده وی برای آزادی، توسط قوه قضاییه بسته شده بود. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید

به کانال نه به زندان نه به اعدام در تلگرام بپیوندید
https://t.me/NoToPrisonNoToExecution

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)