اپلیکیشن موبایل ترنج، برای آموزش و حمایت از کسانی که ممکن است در محیط خانواده یا در بیرون از منزل در معرض رفتارهای خشونت‌آمیز قرار داشته باشند توسعه داده شده‌است. این اپلیکیشن امکانات زیادی و در مواردی از قبیل تماس اضطراری، راهنمای حقوقی، بیشتر بدانیم، رابطه سنج و معرفی مراکز مشاوره رایگان به کاربران کمک می‌کند. اپلیکیشن ترنج حاصل تلاش گروهی از کارشناسان حقوقی و فعالان اجتماعی و حقوق زنان می‌باشد.

توانمندسازی زنان با کمک تکنولوژی:

با توجه به اینکه مرزهای اجتماعی، فرهنگی و قانونی رسیدن به برابری جنسیتی را برای زنان سخت کرده، استفاده از تکنولوژی‌های کاربر پسند و ساده برای حمایت و پشتیبانی از افراد و افزایش آگاهی در مورد حقوقشان، ضروری است. اپلیکیشن ترنج هم برای افرادی است که قبلا مورد خشونت واقع شده‌اند و هم برای افرادی که احتمال وقوع رفتارهای خشونت‌آمیز در مورد آنها وجود دارد.

امکانات اپلیکیشن ترنج:

لیست تماس‌های اضطراری:

ترنج به عنوان یک وسیله ارتباطی سریع عمل کرده و با استفاده از آن می‌توان در صورت وقوع سوءاستفاده یا خشونت، در سریعترین زمان به افراد مورد اعتماد قربانی خبر داد. قربانیان می‌توانند با امنیت و احتیاط پیام‌های از قبل تنظیم شده‌ای را به افراد انتخاب شده ارسال کنند.

منابع حقوقی و آموزشی:

اسناد حقوقی و راهنمایی‌هایی مربوط به حقوق قربانیان و نحوه تنظیم شکوایه‌های مربوط به سوءاستفاده در تروجان موجود بوده و کاربران می‌توانند آنها را مطالعه کنند. در تب مقالات، کاربران می‌توانند منابع آموزشی مختلفی در مورد درک سالم از روابط نیز قرار داده شده‌است.

مرکز مشاوره رایگان:

در این اپلیکیشن لیستی از مراکز تخصصی (وکیل خانواده، مشاور، مراکز قضایی و وکلا) قرار داده شده که می‌توانند به قربانیان رفتارهای خشونت آمیز کمک کنند.

رابطه سنج:

کاربران می‌توانند در مورد رابطه خود و دیگران ارزیابی‌هایی را تکمیل کنند. در این ارزیابی سوالاتی از زنان پرسیده می‌شود که باید در مورد سلامت روابط خود به آنها اهمیت دهند و همچنین می‌توانند به سوءاستفاده کننده بودن یا نبودن شریک فعلی خود هم پی ببرند.

 

دانلود و دریافت این اپلیکیشن

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)