IMG14533964فعالان در تبعید: امید عباسی آتش نشان فداکار که دیروز در جریان نجات جان یک دختر ۹ ساله از میان دود و آتش
، ماسک اکسیژن خود را بر روی دهان آن دختر گذاشته بود , به دلیل صدمات وارده دچار مرگ مغزی شد .

ساعت ۱۴:۱۷ روز سه شنبه در تهران وقوع یک مورد حریق به آتش‌نشانی اطلاع داده شد و به دنبال آن‌ آتش‌نشانان چهار ایستگاه به محل حادثه واقع در ساختمان دهم طبقه در شهرک شهید باقری اعزام شدند.

در جریان این حادثه , آتش‌نشانان برای اطفای حریق و نجات جان دختربچه ۱۰ ساله اقدامات خود را آغاز کردند که پس از خارج کردن این دختر، از ساختمان و نجات وی از مرگ حتمی، فرمانده ایستگاه ۶۸ آتش‌نشانی به نام «امید عباسی» به علت شدت دودزدگی و بالارفتن حرارت دچار سوختگی و آسیب‌دیدگی شدید شده بود.

آتش‌نشانان وی را به همراه یکی دیگر از همکارانش که او نیز دچار سوختگی شده بود، به بیمارستان منتقل کردند که «امید عباسی» در بخش ICU بیمارستان پیامبران پذیرش شد.

اما تلاش پزشکان به نتیجه نرسید و سرانجام ظهر روز چهارشنبه عوامل پزشکی این بیمارستان، مرگ مغزی امید عباسی را تایید کردند.

این آتش‌نشان در سال ۷۹ به استخدام سازمان آتش‌نشانی درآمده و متاهل بود. وی همچنین دارای کارت اهدای عضو بود. طبق آخرین خبر هم‌اکنون اقدامات برای انتقال وی به بیمارستان مسیح دانشوری برای انجام فعالیت‌های مربوط به اهدای عضو در حال انجام است.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com