ماف نیوز: یک شهروند بازداشت‌شده‌ از اهالی شهرستان پیرانشهر در اثر شکنجه‌ی شدید در یکی از بازداشتگاههای امنیتی در ارومیه بیهوش شده است با این حال نهاد امنیتی بازداشت‌کننده از اعزام وی به بیمارستان جهت رسیدگی پزشکی خودداری می‌کند.

به گزارش مرکز دموکراسی و حقوق بشر کردستان، روز سه‌شنبه ۶ خرداد ١٣٩٩، پدر و مادر یک بازداشتی از اهالی پیرانشهر به نام “محمد قادری” به یکی از بازداشتگاههای امنیتی در ارومیه فراخوانده شدند و به مدت چند دقیقه توانستند وی را در بیهوشی کامل ببینند.

تلگرام ماف نیوز
یک منبع مطلع در این رابطه گفت: “محمد قادری در اثر شکنجه‌ی شدید جسمی در یکی از بازداشتگاههای امنیتی در ارومیه بیهوش شده و ماموران به والدینش اعلام کرده‌اند که وی خودزنی کرده است. همچنین به آنها گفته شده است که او دو هفته‌ی پیش هم با خوردن مایع دستشویی، دست به خودکشی زده بود و در پی آن دو بار به مراکز درمانی منتقل شده است.”

این منبع همچنین گفت: “علیرغم بیهوشی کامل و با وجود آثار شکنجه بر روی بدن این بازداشتی، او همچنان در یکی از بازداشتگاههای امنیتی به سر می‌برد و از اعزام وی به بیمارستان جهت رسیدگی پزشکی خودداری می‌شود.”

محمد قادری فرزند عزیز از اهالی پیرانشهر، روز دوشنبه ۱۵ اردیبهشت‌ماه ۹۹ همزمان با هفت تن دیگر در نقاط مختلف این شهر به نامهای “احد محمودحسن”، “ابوبکر محمودحسن”، “واحد قادری” فرزند رسول، “حسام‌الدین پیرانی” فرزند ظاهر، “امیر قادری” فرزند خدر، “سلام باپیروند” اهل روستای خری آغلان و “علی قادری” به صورت جداگانه بازداشت و جهت بازجویی به یکی از بازداشتگاههای امنیتی در ارومیه منتقل شدند.

تا لحظه‌ی انتشار این خبر، اطلاع دقیقی در رابطه با اتهام مطروحه علیه این افراد به دست نیامده است.

از راست “احد محمودحسن” و “ابوبکر محمودحسن”

واحد قادری

حسام‌الدین پیرانی

امیر قادری

+++++++++++++++++++
جهت همکاری با بخش فارسی ماف نیوز و یا به اطلاع رساندن موارد نقض حقوق بشری، میتوانید به تلگرام و یا ایمیل زیر پیام ارسال کنید:
info@mafnews.de

ارتباط با ادمین تلگرام:

https://t.me/mafnews2

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)