ویروس کرونا مذهب ندارد. اما کرونا وقتی با ویروس خطرناکتر جمهوری اسلامی ترکیب شود حتما خطرناکتر است.
۱- همان هفته‌ای که خبر اپیدمی کرونا در چین منتشر شد، هواپیمایی ماهان دهها پرواز چین به ایران و ایران به چین را همچنان ادامه داد. تردیدی نیست که پشت این بی اعتنایی به سلامت مردم منافع مادی مافیای اسلامی خوابیده است.
 
۲- این اپیدمی که همزمان شد با “انتخابات”، موجب ترس سران حکومت شد که از پیش نگران عدم شرکت مردم در این مضحکه بودند. جمهوری اسلامی که هرگز با مردم روراست نیست، به خاطر اینکه خبرهای واقعی شیوع کرونا ممکن است حتی اوضاع را بدتر کند دروغگویی را شروع کرد. یک مقام وزارت بهداشت گفت دو نفر در گذشته‌اند و مقام دیگر همان زمان گفت چهار نفر.
 
۳- شهر قم اولین مرکز شیوع کرونا اعلام شد. اما به جای قرنطینه این شهر، معاون وزیر بهداشت چشم در چشم مردم دوخت و اعلام کرد: قرنطینه متعلق به دوره جنگ جهانی دوم است. خود چین هم از قرنطینه راضی نیست! قم قرنطینه نشد. به منبع شیوع ویروس نه تنها در سایر نقاط ایران بلکه در کل منطقه شد.
 
۴- تا کنون در ۷ کشور منطقه و تعدادی کشور دور از ایران ویروس کرونا شایع شده است که منشا همه آنها مسافرانی از ایران هستند. جمهوری اسلامی بعد از چین به دومین مرکز اشاعه ویروس تبدیل شده است. تو خود حدین مفصل بخوان از این مجمل.
 
۵- نسبت مرگ و میر بر اثر این ویروس در خود چین دو درصد است. در ایران اما با توجه به تعداد اعلام شده مبتلایان به این ویروس و فوت شدگان، این نسبت ۲۰ درصد است.
 
۶- این دیگر جالب است. اولا معلوم نیست چرا مرکز مذهبی حکومت اسلامی به مرکز شیوع کرونا تبدیل شده است و چاه جماران نتوانسته است کاری بکند! ثانیا چرا مبتلایان به این ویروس در میان مقامات حکومت اسلامی بسیار بالاست و از دست خداوند و پیامبران و امامان کاری ساخته نیست. از معاون وزیر بهداشت گرفته تا شهردار منطقه ۱۳ تا رئیس شورای شهر تا نماینده مجلس در این میان اعلام شده‌اند.
 
۷- با اولین نشانه‌های ابتلا به این ویروس و چند مرگ اعلام شده، کرونا مثل همه مسائل امنیتی شد. به جای همکاری با مراکز پیشرفته تشخیص و درمان مبتلایان به این ویروس، “کارگروه ویژه در پلیس فتا” سازمان یافت و سربازان گمنامش شایعه پردازان زیادی در شهرهای مختلف را شناسایی و دستگیر کردند و اعتراف هم گرفتند که این “مجرمین” مشغول “تشویش اذهان عمومی” بوده‌اند!
 
۸- روسای دو باند در جمهوری اسلامی – خامنه‌ای و روحانی هر دو – “ملت عزیز” را از توطئه امریکا و دشمن خارجی مطلع کردند که می‌خواهند کشور را به تعطیلی بکشانند! این جانیان و ابلهان، به جای همکاری جهانی با مراکز پیشرفته تشخیص و درمان در این کشورها، می‌خواهند مردم را با خطر “شیطان بزرگ” مشغول کنند.
 
۹- در مقطع شعبده بازی “انتخابات” به مردم درباره ویروس کرونا دروغ گفتند که مبادا صندوق‌های شعبده بازیشان سوت و کورتر شود. بعد از پایان شعبده بازی سوت و کور سعی کردند منفور بودنشان را با خبر کرونا ماستمالی کنند که البته مایه ریشخند شدند. الان هم می‌خواهند به نام مبارزه با کرونا خطر اعتراضات گسترده مردم را کاهش دهند. میخواهند شیوع کرونا را که میرود به بهانه واقعی جدیدی برای شیوع اعتراضات جدید علیه حکومت اسلامی شود به “مائده آسمانی” برای ایجاد سد برای اعتراض مردم تیدل کنند. تعطیلی هر مرکزی توسط جمهوری اسلامی بر مبنای درجه امکان شیوع ویروس کرونا نخواهد بود بلکه بر اساس پتانسیل آن مرکز برای تبدیل شدن به مرکز اعتراض علیه حکومت انجام خواهد گرفت.
 
۱۰- مثل همه حوادث طبیعی، اینجا هم مردم باید به تلاش و آگاهگری و اطلاع رسانی و کمک متقابل همدیگر اتکا کنند. اما این کافی نیست. مسئولیت مستقیم کشتار کرونا در ایران مستقیما بر عهده جمهوری اسلامی است که خاطره تلخ دروغ و دغلکاریش در قتل عام مسافران هواپیمای اکرایینی همچنان زنده است. باید به این حکام اسلامی که ذره‌ای به جان و زندگی مردم ارزش قائل نیست فهماند که هر کشته شده به خاطر ویروس کرونا پرونده جناتیشان را سنگینتر میکند. باید به هرطریق ممکن، با هر شکل اعتراضی ممکن این حکومت را زیر فشار قرار داد و مجبورشان کرد تا ثرورت و امکانات جامعه در خدمت مقابله با ویروس کرونا به کار گرفته شود.
 
۱۱- زندانیان را فراموش نکنیم. نه فقط زندنیان سیاسی بلکه همه زندنیان. به یمن یک حکومت سراپا دروغ و شیادی و بی اعتنا به جان و زندگی انسانها، آنها که در زندان کل جمهوری اسلامی “آزاد” هستند، به طرز نگران کننده در معرض شیوع بیماری هستند چه برسد به زندانیان. هر جا و در هر اعتراضی باید نجات زندانیان در اولویت باشد.
 
۱۲- جمهوری اسلامی از به هم خوردن امنیت خودش میترسد. میخواهد به بهانه کرونا خطر تجمع اعتراض مردم را کاهش دهد. یک راه مهم مقابله با این ترفند حکومت اسلامی گسترش اعتصابات در محلهای کار و تحصیل است. به استثنای خدمات پزشکی و بخشهای حیاتی جامعه، با اعتصاب عمومی در کارخانه‌ها، همه مراکز کار، دانشگاهها و مدارس هم میتوان میدان گسترش کرونا را کاهش داد و هم میتوان با حکومت اسلامی بی اعتنا به جان و زندگی مردم مبارزه کرد.
 
۷ اسفند ۱۳۹۸- ۲۶ فوریه ۲۰۲۰
 
 

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)