یک فعال مدنی در داخل کشور این گزارش را برای تریبون زمانه فرستاده و از ما خواسته که بدون نام منتشر شود.
در پی احضار تلفنی سه نفر از اعضای سرای اهل قلم به شعیه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی صلواتی احکام ذیل به آنها ابلاغ گردید اکبر امینی، به اتهام اجتماع و تبانی علیه امنیت کشور به تحمل چهار سال حبس تعزیری و به اتهام تبلیغ علیه نظام به تحمل یک سال حبس تعزیری محکوم گردید و ایشان به مدت ۵ سال از عضویت در احزاب ، گروها و فعالیتهای رسانه ای و فضای مجازی محروم گردید . در ضمن یک سال حکم تعلیقی ایشان با تایید این حکم اجرا خواهد خواهد شد.
پژمان ظفرمند به اتهام اجتماع و تبانی علیه امنیت کشور به سال حبس تعزیری و ۵ سال محرومیت از عضویت در احزاب و فعالیتهای رسانه ای و مجازی محکوم شد. محمد پارسی به اتهام اجتماع و تبانی علیه امنیت کشور به تحمل دو سال حبس تعزیری و به اتهام تبلیغ علیه نظام به یک سال حبس تعزیری و ۵ سال محرومیت از عضویت در احزاب و گروها و فعالیتهای رسانه ای و فضای مجازی محکوم شد.

در پی‌ ورود نیروهای امنیتی به جلسه سرای اهل قلم در تاریخ سه شنبه ۹ آبان٬ حدود ۷۰ نفر بازداشت شده بودند که پس از آزادیِ بسیاری از متهمین، از این میان ۱۷ نفر که مهدی خزعلی هم در میان آن‌ها بود بوسیلهٔ یک دستگاه ون به زندان اوین منتقل و دو نفر دیگر نیز به نام‌های پژمان ظفرمند و مهدی کریمی در اقدامی جداگانه توسط پلیس امنیت بازداشت و به اوین منتقل شده‌اند.
از افراد بازداشت شده دکتر مهدی خزعلی همچنان در بند ۲۰۹ زندان اوین بازداشت و در اعتصاب غذا به سر میبرند .
فشارها و تهدیدات بر اعضای سرای اهل قلم بعد از بازداشت ها همچنان ادامه دارد و تعدادی دیگر از این اعضا به دادگاه احضار شده اند

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com