اعتراضات

 
 
 

متن بیاینه‌ زندانیان سیاسی:

اعتراض، تجمعات و راهپیمایی‌های سراسری حق مردم ایران است

هنوز خشم و انزجار مردم ایران از سرکوب خونین اعتراضات آبان ماه فرو ننشسته بود که حمله نیروهای آمریکایی به فرمانده سپاه قدس در عراق موجب شد تا حکومت گران فرصتی بدست آورند و با دامن زدن به فضای جنگی، سعی در به فراموشی سپردن این سرکوب و به حاشیه راندن مطالبات انباشته ودر حال انفجار مردم ایران بنمایند.

اما درعین حال فساد و تباهی و از هم گسیختگی خیره کننده و فاجعه باری که علاوه بر اقتصاد،کل ماشین حکومتی و سیستم اداری و حتی نظامی کشور را در برگرفته است آنچنان شرایطی را پدید آورد که سیاست ریاکارانه حکومت در تلاش برای حاشیه ای کردن جنبش تحول خواهانه و انقلابی مردم ایران از طریق دامن زدن به فضای جنگی، به جنایتی بزرگ ختم گردید و ۱۷۶ انسان با موشک سپاه پاسداران در آسمان کشور پرپر شدند.

بی شک، مسئولیت مستقیم کشتار صد ها نفر از مردم ایران در اعتراضات آبان ماه تا مرگ دهها نفر در مراسم حکومتی تشعییع جنازه سلیمانی و قربانی شدن ۱۷۶ انسان در آسمان کشور بر عهده بالاترین مقامات جمهوری اسلامی است که بی اعتنا به فرو‌پاشی کل ساختارهای اقتصادی _ اجتماعی کشور و نیازمندی دردناک ۶۰ میلیون نفر از مردم به کمک‌های ناچیز و خفت‌بار دولتی، همچنان و به طور خیره‌سرانه ای در پی تداوم سیاست‌های ویران گرانه تاکنونی خود هستند.

جیف لوگو تلگرام ایران کارگر

امروز مردم ایران در ابعاد میلیونی و سراسری، در مقابل این سیاست‌های ویران‌گرانه و ضد انسانی ایستاده‌اند و خواهان تحولات بنیادین در کشور هستند.

تجمعات سراسری روز‌های گذشته مردم ایران که در اعتراض به ساقط کردن هواپیمای مسافربری توسط سپاه پاسداران و کشتار ۱۷۶ انسان و دروغ و فریب‌کاری‌های بی پایان و ویران‌گرانه حکومت‌گران صورت گرفت، نشان داد موج عظیم جنبش تحول‌خواهی که از آبان‌ماه سال جاری در کشور آغاز شده است، قصد باز ایستادن ندارد و دیگر هیچ درجه‌ای از سرکوب و یا دروغ و فریب قادر نخواهد بود مردم ایران را از حرکت به سوی ایجاد دگرگونی‌های بنیادین در کشور و پایان دادن به وضعیت خطیر و جهنمی موجود باز دارد.

ما زندانیان سیاسی امضا کننده این بیانیه با ابراز همدردی عمیق با بازماندگان فاجعه ساقط شدن هواپیمای مسافربری توسط سپاه پاسداران، بدین وسیله اعلام می‌داریم اعتراض و تجمعات و راهپیمایی‌های تحول‌خواهانه حق مردم ایران است.

مردم حق دارند به خیابان‌ها بیایند، اعتصابات و تجمعات سراسری و میلیونی برپادارند و اعلام کنند حکومت موجود را نمی‌خواهند.

از نظر ما هیچ کس را یارای سلب این حق طبیعی از مردم نیست و ما در این راه از کنج زندان‌های جمهوری اسلامی همراه و همدوش مردم تحول‌خواه و عدالت‌طلب ایران هستیم.

اینستاگرام ایران کارگر:  https://www.instagram.com/irankargar2019

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

اعتراضات

 

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)