مجموعه اعتراضاتی که برای اولین بار در تاریخ ۷ دی ماه ٩۶ در مشهد ودر اعتراض به فساد دولتی،فقر و گرانی کالاهای اساسی اغاز شد و بارها در شهر های مختلف توسط ماموران امنیتی به خشونت کشیده شده و به گفته منابع رسمی تاکنون بیشتر از ۱۰۰ نفر از معترضان کشته و صدها تن بازداشت شده اند.

سیاوش روح افزا، فرزند فریبرز بهمراه دو برادر بنامهای میلاد بلوچ شوروزدی، فرزند اسماعیل و مهراد بلوچ شوروزدی، فرزند اسماعیل از حمله بازداشت شدگان دیماه ماه ۹۶ هستند که از سوی قاضی مقیسه به ۱۷ سال زندانی محکوم شدن 

نامبردگان بعد از ابلاغ حکم بلافاصله به زندان جوبین در قزوین منتقل شدن و بدون تفکیک جرایم در بند آرازل و اوباش نگهداری شدن.

سپس بعد از گذشت یک سال چهار ماه با قید وثیقه ۹۰۰ میلیون تومانی بصورت موقت آزاد شدن ولی همزمان با اعتراضات دیماه ۹۸ مجددا تحت تعقیب مقامات قضای قرار گرفتن و به بنا برگزارشات رسیده تاکنون هیچ کدام از اعضای خانواده نامبردگان از محل بازداشت و یا نگهدای این سه هموطن خبر ندارن و مقامات قضای از دادن اطلاعات کافی به خانواده بازداشت شدگان سر باز میزنند .

 

سخنگوی قوه قضائیه بدون اشاره به تعداد دقیق مجموع بازداشت شدگان روزهای بعد افزود که «بازداشتی‌های باقی مانده تهران تا امروز ۵۵ نفر است».

وی بر اساس آنچه آخرین اطلاعات خواند،‌ اضافه کرد: «از کل کشور، حدود ۴۰۰ نفر همچنان بازداشت هستند که دیروز و امروز (شنبه و یکشنبه) بخشی از آنها آزاد شدند».

سخنان سخنگوی قوه قضائیه در شرایطی عنوان شد که به گفته محمود صادقی، نماینده مجلس از تهران، تعداد بازداشت شدگان تظاهرات و تجمع های اخیر در روزهای اخیر به ۳۷۰۰ تن می‌رسد.

غلامحسین محسنی اژه‌ای در مورد بازداشت‌ها در جریان اعتراض‌ها گفت:‌«اگر هم در اغتشاشات خیابانی، دستگیری صورت گرفت، تاکید شد که در ابتدا به زندان نروند تا سوء سابقه هم برایشان درست نشود؛ چراکه افرادی ممکن است دستگیر شوند که فریب خورده، بیگناه و مجرم باشند».

این در شرایطی است که به گفته دانشجویان، برخی از حدود ۱۰۰ دانشجوی بازداشت شده در روزهای اخیر در منازل خود بازداشت شده و حتی در تجمع ها شرکت نکرده بودند.

سیاوش روح افزا، فرزند فریبرز بهمر اه دو برادر بنامهای میلاد بلوچ شوروزدی، فرزند اسماعیل و مهراد بلوچ شوروزدی، فرزند اسماعیل از حمله بازداشت شدگان دیماه ماه ٩۶ هستند که از سوی قاضی مقیسه به ١٧ سال زندانی محکوم شدن 

نامبردگان بعد از ابلاغ حکم بلافاصله به زندان جوبین در قزوین منتقل شدن و بدون تفکیک جرایم در بند آرازل و اوباش نگهداری شدن.

سپس بعد از گذشت یک سال چهار ماه با قید وثیقه ٩٠٠ میلیون تومانی بصورت موقت آزاد شدن ولی همزمان با اعتراضات دیماه ٩٨ مجددا تحت تعقیب مقامات قضای قرار گرفتن و به بنا برگزارشات رسیده تاکنون هیچ کدام از اعضای خانواده نامبردگان از محل بازداشت و یا نگهدای این سه هموطن خبر ندارن و مقامات قضای از دادن اطلاعات کافی به خانواده بازداشت شدگان سر باز میزنند .