مدیر عامل محترم آقای کارستن اشپر،

خانم ها و آقایان محترم،

ما به دلیل اتفاقات مربوط به اخراج ایرانیان توسط شرکتتان با شما تماس میگیریم.
تا همین اواخر تمامی پروازها به ایران توسط گروه لوفت هانزا لغو شده بود. به دلیل روابط تجاری، پروازها اکنون از سر گرفته شده اند. شما اکنون از دولت و وزارت کشور فدرال با همکاری اداره مهاجرت و پناهندگان دستور سازماندهی بازپس فرستادن پناهندگان را دریافت کرده اید. به نظر ما، این با هرگونه توافقات انسانی و تصویر شرکت شما واستار آلیانس در تضاد است.
یک نمونه عینی از این وقایع، پرونده آقای د. است. که در آن یک جوان ایرانی در ۲۶ اسفند ۱۴۰۱( ۱۷ مارس ۲۰۲۳) با هواپیمای
LH1420
همراه با دوپلیس از المان اخراج گردید. تنها چهار روز بعد، در ۲۱ مارس ۲۰۲۳( اول فروردین۱۴۰۲)، زن جوان ایرانی/افغانی خانم س. نیز با دخالت شما به ایران با همراهی دو پلیس عودت داده شد. او از ایران طرد وسپس مستقیماً به افغانستان تبعید شد.
این به وضوح با بسیاری از توافقات انجام شده با دولت فدرال و نهادهای مختلف دیگر در تضاد است. با توجه به شرایط کنونی امکان اخراج هیچ فردی به ایران وجود ندارد!

نقض حقوق بشر در ایران امری عادی است. رژیم تنها در شش ماه گذشته بیش از ۲۳۰۰۰ نفر را دستگیر کرده است. ۵۰۰ نفر به طور مشخص در خیابان در جریان اعتراضات مورد حمله قرار گرفتند و کشته شدند.تعدد اعدام ها به وضوح نشان می دهد که رژیم ایران با مردم خود چگونه رفتار می کند.

شما با در اختیار گذاشتن هواپیماهای خود در تحویل افراد بی گناه و بی دفاع به این رژیم قاتل شریک هستید. بسیاری از جوانان ایرانی نباید در مبارزه مشروع خود برای آزادی، دموکراسی و حقوق بشر قربانی شوند. این همچنین در مورد زنی که قبلاً ذکر شد، که در ۲۱ مارس ۲۰۲۳ اخراج شد، صدق می کند. او علناً از حقوق زنان در منطقه ( افغانستان و ایران) تحت عنوان زن – زندگی – آزادی دفاع می کند. حقوق زنان هم جزیی از حقوق بشر است!
ما از شما می خواهیم توضیحی ارائه کنید که چرا در حال حاضر چنین اخراج هایی توسط شرکت لوفت هانزا وجود دارد.
اقدامات شما در حال حاضر طوری به نظر می رسد که گویی موافقید که اخراج ها به ایران ادامه یابد. ما به این امر اعتراض می کنیم و صریحاً از شما می خواهیم که همکاری خودو کارکنان تان(خلبانان) را در رابطه با اخراج ها تعلیق کنید..

ما به عنوان ایرانیانی که برای آزادی، دموکراسی و حقوق بشر تلاش می کنیم، باید هرآنچه که در توان داریم انجام دهیم تا جامعه را متوجه این موضوع مهم کنیم و ما این عمل گروه لوفت هانزا را از خاطر نخواهیم برد. همدستی شما باید پایان یابد!
مردم آسیب دیده ومخالف سرنوشت نامشخصی دارند. پس از خروج از هواپیما، خطر دستگیری فوری وجود دارد. رفتار رژیم ملاها در قبال پناهجویان استردادی غیرقابل پیش بینی است و قبلاً چنین اقداماتی انجام داده است. کسانی که اخراج می شوند ممکن است با زندان، شکنجه یا حتی مرگ روبرو شوند!

دخالت شما در روند اخراج به ایران باید فوراً متوقف شود. ما قبلاً در این مورد با کارکنان شما صحبت کرده بودیم، آنها به ما اشاره کردند که خلبان تنها تصمیم گیرنده است. ما نمی توانیم این را درک کنیم، زیرا آنها توسط شرکت شما استخدام می شوند و بنابراین باید طبق دستورالعمل های تصمیم گیری شما عمل کنند.

لطفا نگرانی های ما را جدی بگیرید! هرگونه دخالت شما در این روند برخلاف خواست مردم ایران است.
با سلام های دوستانه
ما برای پاسخ مثبت از شما امیدواریم
با کمال احترام
زن زندگی آزادی

از طرف فوروم دمکراتیک ایرانیان ماینس

۳۱ مارس ۲۰۲۳ یازدهم فروردین ۱۴۰۲
بهروز اسدی

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)