غفاری که در جریان اختلافات حامیان سابق دولت با احمدی نژاد به جرم رمالی و جن گیری بازداشت و به هشت سال حبس محکوم شده بود، در آستانه انتخابات آزاد شد.

عباس غفاری از مرتبطین آنچه جریان انحرافی خوانده می شود است که دی ماه سال ۸۹ به علت ارتکاب اقدامات متعدد غیرشرعی و غیرقانونی بازداشت شده و پس از آن اعترافات مختلفی درباره اقدامات خود و ارتباطاتش با افراد کابینه داشت.

این مساله توسط حامیان سابق احمدی نژاد بشدت مورد انتقاد گرفت و کسانی که برای به کرسی نشاندن احمدی نژاد از هیچ تلاشی کوتاهی نکرده بودند، در انتقاد از رویکرد دولت به خرافات و عوالم غیب از یکدیگر پیشی می گرفتند.

تلاش حامیان دیروز احمدی نژاد برای منحرف خواندن اطرافیان وی و متهم کردن آنان به استفاده از عوالم غیب و ماورایی در حالی صورت می گیرد که میرحسین موسوی پیش از انتخابات ۸۸ بارها نسبت به مساله خرافات در دولت هشدار داده و در سخنرانی هاش به اداره کردن کشور با رمالی و جن گیری اعتراض کرده گفته بود که دولت اینده دولت رمالی نخواهد بود. وی تصریح کرده بود که «مدیریت جهان از آن ملت‌هاست. ما آمده‌ایم به سمت علم و عقل برویم و از رمالی، کف‌بینی و پیش‌بینی عجیب راجع به دنیا دوری کنیم».

آن زمان رهبری در نماز جمعه در دفاع از احمدی نژاد و مردان اطرافش به این سخنان بصیرانه موسوی واکنش نشان داد و آن را ” اتهامی زشت ” خواند و گفت: به رئیس جمهور قانونی کشور، صریحترین و خجالت آورترین اهانت ها و تهمت ها را بیان می کنند و با پخش کارنامه های جعلی برای دولت، رئیس جمهور متکی به آرای مردم را دروغگو، خرافاتی و رمال می نامند.

البته پس از اینکه دیگر نظر احمدی نژاد در اداره کشور به مقامات عالی نزدیک نبود و نیز پیامد های ویرانگر سیاست های مبتنی بر رمالی و نظرات غیر کارشناسی بر همه آشکار شده است مخالفتی با طرح این مساله از سوی رهبری مشاهده نشد چرا که همین مساله بعدها بارها از سوی حامیان دیروز احمدی نژاد مطرح شد. مصباح یزدی٬ غلامعلی حداد عادل٬ حسین فدایی و مرتضی نبوی چهار حامی اصلی احمدی نژاد که به طور مستقیم و غیرمستقیم بارها اعلام کردند تیم احمدی‌نژاد «اجنه» را تسخیر و از «توانایی» آنها برای تحقق اهداف خود سود می‌برد.

عباس غفاری تنها نمونه ای از افرادی بود که با تیم احمدی نژاد در تماس بودند. وی توسط قاضی صلواتی به خاطر توهین به مقدسات اسلامی به ۵ سال حبس، توهین به امام (ره) و رهبری ۲ سال حبس و فعالیت تبلیغی علیه نظام به ۱ سال حبس و بابت ارتباط نامشروع نیز به ۹۹ ضربه شلاق محکوم شده است.

عباس غفاری که به سرعت به چهره ای رسانه ای تبدیل شد، فردی بود که گفته می شد جریان انحرافی به ویژه معاون اول احمدی نژاد و تعدادی از مقامات ارشد با وی در ارتباط بوده اند و از طلسم ها و وردهای وی برای فعالیتهای سیاسی و گرفتن پستها و مناصب استفاده می کردند.

پس از بازداشت وی اخباری منتشر شد که عباس غفاری با استفاده از نیروهای جادوگری و جن گیری، بازجوهای خود را تحت تاثیر قرار داده و مشکلاتی در زندگی شخصی آنها به وجود آورده است.

در آن مقطع همچنین سایت آینده خبری درباره خارج کردن عباس غفاری از سلول های انفرادی منتشر و اعلام کرد وی را به سلول عبدالله رمضان زاده منتقل کرده اند که حضور وی در این سلول و خارج شدن اصوات عجیب و هولناک از دهان عباس غفاری، موجب آزار رمضان زاده شده بود.

اندکی بعد سایت مشرق خبر داد که محاکمه عباس غفاری برگزار شده و وی به اتهامات گوناگون از جمله چندین زنای محصنه، جادوگری و جن گیری محکوم به اعدام شده است.

پس از صدور حکم اعدام وی ، فیلمی از ضابطین پرونده در محافل خصوصی به نمایش درآمد که مطالب تکان دهنده ای درباره عباس غفاری مطرح می کرد و وعده داده می شد که وی به زودی مجازات خواهد شد؛ اما اکنون این فرد که به هشت سال زندان محکوم شد، آزاد شده است.

در زمان بازداشت و حبس عباس غفاری برخی شایعات از تلاش برای اعمال نفوذ در این پرونده به گوش می رسید و با توجه به ارتباط بسیاری از چهره های متنفذ با غفاری، چنین احتمال هایی امکان پذیر است.

سایت آینده در آن زمان با معرفی عباس غفاری به عنوان فردی که “مهارت خاصی در امور متافیزیکی از جمله ارتباط با عوالم دیگر… دارد و رابطه نزدیکی با آقای م. داشته”، مدعی شده که پس از دستگیری او، “یکی از مقامات پیگیری و درخواست های مکرر و کم سابقه ای” برای آزاد کردن او انجام داده است.

اینک سایت بازتاب خبر داده است که عباس غفاری که بنابر گزارشهای اولیه قرار بود به اعدام محکوم شود و سپس حکم وی با چند مرحله لابی ها و رایزنی های گسترده به هشت سال زندان تقلیل یافت، در آُستانه انتخابات آزاد شده و به مکانی خاص منتقل شده است.

پیش از این، اخبار متفاوتی درباره وضعیت نگهداری و ارتباطات و تاثیرگذاری غفاری بر کارشناسان پرونده و بازجوهای وی منتشر شده بود؛ از جمله طلسم کردن یکی از مسئولین اطلاعاتی، بازکردن درب سلول و اخبار دیگری که فارغ از صحت و سقم آنها، در محافل موثر کشور مورد توجه واقع می شد.

همچنین اخباری در مورد هم سلول کردن عباس غفاری با سخنگوی دولت اصلاحات که برای تحت فشار گذاشتن عبدالله رمضان زاده انجام شده بود نیز موجب گردید تا افکارعمومی متوجه این پرونده گردد.

حال در آستانه انتخابات ریاست جمهوری و پیگیری های آزادی جن گیر و رمال این شبهه را ایجاد می کند که گویی تلاش مردان احمدی نژاد به نتیجه رسیده است و همانگونه که توانستند مانع روند قانونی پرونده امیری فر، جوانفکر، حمید بقایی، محمدرضا رحیمی و …. شوند، اینک توانسته اند این رمال و غیب گوی دولت را هم که متهم به هشت سال زندان بود، در کمتر از سه سال آزاد کنند.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)