اغلب دولت‌‌ها و حکومت‌ها در اعتراض‌های مردمی راه‌های ارتباطی را مسدود می‌کنند، برای مثال اینترنت یا شبکه موبایل را از دسترس خارج می‌کنند. اپلیکیشن FireChat یک سرویس peer-to-peer است که با ایجاد شبکه مش و بدون اینترنت کار می‌کند.

FireChat از بلوثوث و WiFi موبایل کاربرانش استفاده می‌کند تا با دستگاه‌های دیگر، که آنها هم این نرم‌افزار را دارند، بصورت مستقیم در ارتباط باشد. هنگامی که فعال است کاربران می‌توانند بسادگی اطلاعات را بصورت امن با یکدیگر به اشتراک بگذارند، بردش ۷۰ متر است، اما اگر در مکانی تعداد زیادی کاربران از آن استفاده کنند این مقدار افزایش پیدا می‌کند و تمام کاربران را پوشش می‌دهد.

کاربران می‌توانند چت روم‌هایی ایجاد کنند تا همه بتوانند با یکدیگر صحبت کنند و فایل به اشتراک بگذارند، مانند همان چیزی که در توییتر می‌بینیم. 

هر چند امکان قطع سیگنال‌ها در یک منطقه توسط حکومت‌ها وجود دارد. اما در وضعیت‌های بحرانی FireChat یکی از گزینه‌های خوب ارتباط بین کاربران در یک منطقه است.

می‌توانید اپلیکیشن FireChat را از فروشگاه گوگل و AppStore دریافت کنید.

 

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com