نمایش مارکس در سوهو از ١٧ خرداد تا ۹ تیرماه ۱۳۹۴ در خانه موزه استاد انتظامى – تهران

مونولوگ تک­ پرده ­ای “مارکس در سوهو” اثر هاوارد زین مورخ، نویسنده و فعال حقوق مدنى آمریکایى، براى اولین بار به زبان فارسى در تهران توسط گروه تئاتر اگزیت نروژ به کارگردانى مهرداد خامنه اى به روى صحنه رفت.
این نمایش درباره بازگشت کارل مارکس، فیلسوف قرن ١٩ آلمانى به محله سوهو در نیویورک در زمان حاضر است که به او فرصت داده شده تا براى مدت یک ساعت بازگشته و از خود و اندیشه هایش اعاده حیثیت کند.
در عین حال در طول نمایش با گوشه هایى از زندگى خصوصى وى به عنوان همسر و پدر و همچنین فردى شوخ طبع آشنا مى شویم که تا کنون کمتر به آن پرداخته شده است.
این اثر توسط مهرداد خامنه اى و شیرین میرزانژاد از متن اصلى انگلیسى به فارسى ترجمه شده و با نقش آفرینى آویشن بیکایى در نقش کارل مارکس به روى صحنه رفت.
از دیگر عوامل این نمایش مى توان از شیرین میرزانژاد به عنوان دستیار کارگردان و یوریک کریم مسیحى طراح پوستر و بروشور نام برد.

 

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com