ابوالفضل روغنی گلپایگانی؛ مدیر عامل جدید هپکو کیست؟

شرکت هپکو پس از واگذاری عمده سهام آن به عطاریان، از جهنم مدیریت دولتی به اسفل و سافلین بخش خصوصی افتاد. مدیر دولتی شرکت برای مدت مدیدی در پست خود ماندگار بود و با حمایت دولت شرکت را با اقل توانائی می چرخاند، و کارگران هم حقوقشان را با کمک دولت به موقع دریافت می کردند.

با واگذاری هپکو به عطاریان از بخش خصوصی، که پیش از این از فرقون سازی به سازنده خودروهای خدمات شهری در اصفهان ارتقاء یافته ، و به ثروت نجومی دست یافته بود و طبق روال این تازه به دوران رسیده ها ضمن تجدید فراش با دختر خانم جوان ، به مصرف مواد نیروزا روی آورده ، بطوریکه در پشت میز، دائما در حال چرت زدن بود، و در پیشبرد کار، تئوری او مبتنی بر ارائه همه گونه خدمات به مشتریان قرار داشت. در دوره مدیریت سهامدار بخش خصوصی علیرغم افزایش تعرفه واردات ماشین آلاتی که هپکو در داخل می ساخت، شرکت در مدار زیان قرار گرفت و ادامه آن معلوم بود به تعطیلی کارخانه خواهد انجامید. کارگران معتقد بودند، مالک در نظر دارد کارخانه را به تعطیلی کشانده تا بتواند زمین های شرکت را که در حال حاضر در داخل شهر اراک واقع شده اند به قیمت خوبی بفروشد.

پس از کش و قوسهای بسیار و تظاهرات های مکرر کارگران برای دریافت حقوق معوقه، و زد و خورد با نیروی ضد شورش پلیس، اخیرا سازمان خصوصی سازی مدیر جدیدی بنام ابوالفضل روغنی گلپایگانی را منصوب کرده است، برای شناخت مدیر عامل جدید به سوابق او نظری می اندازیم:

 

تحصیلات: کارشناسی مدیریت اقتصاد

سوابق کاری:

عضو هیات مدیره باشگاه پرسپولیس

مدیر عامل شرکت بسته بندی پارس

مدیرعامل شرکت کمپرسور سازی

مدیرعامل شرکت بلا

مدیرعامل شرکت آزمایش

مدیرعامل شرکت پارس الکتریک

مدیرعامل شرکت ارج

مدیرعامل شرکت کارتن پلاست و شرکت چوب و کاغذ مازندران که بزرگترین کارخانه کاغذسازی خاورمیانه محسوب می‌شود.

عضو انجمن تولیدکنندگان تجهیزات صعنتی

عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ساری

رییس کمیسیون صنایع اتاق بازرگانی ایران

عضو هیأت مدیره شرکت دخانیات ایران

عضو هیات نمایندگان اتاق ایران

رئیس انجمن لوازم خانگی ایران

رئیس سندیکای چوب و کاغذ کشور

عضویت در اتاق های مشترک بازرگانی ایران با کشور های مختلف ( حدود ۴۰ کشور) و عضویت به عنوان هیئت نمایندگان دور ششم و هفتم اتاق بازرگانی ایران و نائب رئیس کمیسیون صنایع اتاق ایران

اگر به سوابق مدیر عامل جدید توجه شود نکات زیر قابل ذکر است:

  1. کلیه شرکتهائی که ایشان در آنها مدیریت داشته تعطیل شده اند، این بدین معنی است که تخصص نامبرده تعطیلی شرکتهای تحت مدیریتش است.
  2. تحصیلات مدیر مربوطه مدیریت اقتصادی بوده که ربطی به کار شرکت هپکو که ساخت ماشین آلات سنگین راهسازی، معدنی، و کشاورزی است ندارد.
  3. مدیر عامل جدید حتی برای یک روز هم در شرکتهای ساخت ماشین چه از نوع سبک تا سنگین سابقه نداشته است، یعنی ایشان فردی بدون تجربه در سمتی است که قرار گرفته است.

با توضیحات بالا مشخص است ابوالفضل روغنی گلپایگانی، نه بعنوان مدیر عامل برای راه اندازی و رونق کارخانه که برای تعطیلی آن آمده و در واقع سمت نامبرده “مدیر تصفیه” است.

 

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)