سرکوب اعتراضات مردم و فعالیت‌های سیاسی و مدنی در ایران در هفته‌های گذشته شدت یافته است. مقامات امنیتی جمهوری اسلامی ده‌ها فعال کارگری، مدافعان حقوق زن، فعالان دانشجویی، نویسندگان، بهائیان، وکلا، طرفداران محیط زیست، مدافعان حقوق حیوانات و همچنین شهروندانی که در مراسم جشن و سرور شرکت داشته‌اند را دستگیر و برای آنها احکام زندان و شلاق صادر می‌کنند.

از جمله موارد سرکوب‌های اخیر احکام زندان و شلاق علیه کارگران نیشکر هفت‌تپه و فعالان کارگری است که حق و حقوق خود را مطالبه کرده‌اند. همچنین بازداشت وسیع فعالان حقوق زنان، احکام ظالمانه و طولانی زندان و شلاق برای زنانی که مخالف حجاب اجباری و تبعیض جنسیتی بوده‌اند، احکام زندان و شلاق برای کسانی که در مراسم روز جهانی کارگر شرکت داشته‌اند، بازداشت گروهی کسانی که به کشتار وحشیانه سگ‌ها معترض بوده‌اند، بازداشت روزنامه‌نگاران و کسانی که حامی فعالان کارگری بوده‌اند، دستگیری کسانی که با صدور بیانیه خواهان استعفای علی خامنه‌ای شده‌اند، مجازات فعالان دانشجویی که اعتراضات کارگری را مورد حمایت قرار داده‌اند، اجرایی کردن طرح محرومیت زندانیان از درمان و پولی کردن آن، توطئه‌گری در زندان علیه زندانیان و ضرب و شتم آنان و ….

آن‌چه ما در هفته‌های گذشته شاهد بوده‌ایم رویکرد عمومی یک رژیم ضد مردمی و سرکوبگر است که در مقابل میلیون‌ها مردمی که خواهان سرنگونی‌اش هستند، راهی جز خشونت و سرکوب در مقابل خود نمی‌یابد. به میزانی که اعتراضات مردم برای پیگیری حقوق خود بیشتر شده است، تلاش‌های سرکوبگرانه جمهوری اسلامی هم برای عقیم گذاشتن این مبارزات از طریق دستگیری و صدور احکام زندان شدت یافته است.

آنچه مردم ایران در این شرایط سخت و بسیار حساس از شما انتظار دارند این است که نسبت به دستگیری و مجازات فعالان مدنی و اجتماعی در ایران ساکت ننشینید.

اتحادیه‌های کارگری بارها و بارها به پایمال کردن حقوق انسانی در ایران اعتراض کرده‌اند و خواست‌های کارگران و مردم را مورد حمایت گرم خود قرار داده‌اند و اکنون هم انتظار داریم این فشارها را بیشتر کنید.

به هر طریق ممکن و از جمله ارسال نامه اعتراضی به مقامات جمهوری اسلامی نسبت به این جنایات و بی‌حقوقی‌ها واکنش نشان دهید. امروز بستگان دستگیر‌شدگان در ایران با انتشار ویدئوهایی در باره دستگیری عزیزانشان از همه مردم ایران و جهان انتظار دارند که خواهان آزادی آنها شوند.

ما بارها گفته‌ایم که جمهوری اسلامی نه نماینده مردم ایران بلکه حکومت سرکوب مردم ایران است. تروریسمی که جمهوری اسلامی در سطح بین‌المللی نمایندگی می‌کند همان تروریسمی است که این رژیم ۴۰ سال تمام علیه مردم ایران به کار گرفته و نتیجه مستقیمش قتل ده‌ها هزار مخالف سیاسی حکومت توسط جمهوری اسلامی بوده است.

از نظر ما هر گونه سازش و مماشات دول غربی با جمهوری اسلامی به معنای این است که دست این رژیم را در سرکوب آزادی‌خواهان و مبارزان آزاد گذاشته‌اند. اجازه ندهید که چنین اتفاقی بیفتد.

بگذار همه دول غربی خود را تحت فشار همه شما انسان‌های شریف و آزادی‌خواه جهان بدانند برای انزوای سیاسی جمهوری اسلامی.

ما امضا‌کنندگان این نامه از همه شما انتظار داریم که ما را در کارزار جهانی علیه بساط سرکوبگری حکومت اسلامی همراهی کنید. شما نیز می‌توانید با اعلام حمایت از خواست‌های زیر ما را در متوقف کردن موج جدید سرکوب در ایران یاری دهید.

ما امضا کنندگان این نامه بر نکات زیر تاکید داریم:

– احضارها، پیگردها و محاکمات تحت عنوان اتهامات امنیتی باید فورا متوقف شود. بازداشت‌شدگان نیشکر هفت‌تپه، بازداشت‌شدگان اول ماه مه، معلمان دربند، فعالان حقوق زنان و زنان معترض زندانی و تمامی زندانیان سیاسی باید فورا آزاد شوند.

– ما دادگاه‌های ناعادلانه‌ای را که برای بازداشت شدگان نیشکر هفت تپه، فعالان کارگری و فعالان سیاسی و اجتماعی برپا شده به شدت محکوم می‌کنیم. قرار وثیقه و تمامی احکام امنیتی صادر شده برای کارگران، معلمان و فعالان اجتماعی باید فورا لغو شوند.

– شلاق به مثابه جنایت قرون وسطایی حکومت اسلامی باید ممنوع اعلام شود. ما دستگاه قضایی جمهوری اسلامی با قوانین جزایی اسلامی‌اش را به عنوان دستگاهی در خدمت منافع سرمایه‌داران و علیه کارگران محکوم می‌کنیم.

– تجمع، تشکل، اعتصاب، آزادی بیان و عقیده، برگزاری مراسم روز جهانی کارگر و برابری کامل زن و مرد حقوق پایه‌ای کلیه مردم است.

– جمهوری اسلامی باید از سازمان جهانی کار و تمام مراجع بین‌المللی اخراج شود.

با ما همراه شوید تا صدای کارگران، زنان، دانشجویان، فعالان محیط زیست، معلمان، پرستاران، جوانان و دانشجویان و همه شهروندانی باشیم که تاوان حق‌خواهی خود را با سرکوب و احکام زندان و شلاق جمهوری اسلامی می‌دهند.

آینده از آن مردم ایران است. دوست و یاور این مردم باشید و از مبارزات کارگران، ‌زنان و مردم آزاده در ایران به گرمی حمایت کنید.

کمیته مبارزه برای آزادی زندانیان سیاسی (CFPPI)
کمپین برای آزادی کارگران زندانی (Free Them Now)
کمیته بین المللی علیه اعدام

  • لینک این پتیشن در سایت دادخواست:

سرکوب اعتراضات مردمی در ایران و دستگیری و مجازات فعالان مدنی و اجتماعی باید فورا خاتمه یابد!

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)