ماف نیوز: یک کولبر در مناطق مرزی شهرستان پیرانشهر در پی شلیک نیروهای سپاه پاسداران جان خود را از دست داد و دو کولبر دیگر هم در مناطق مرزی شهرستانهای خوی و سردشت به همین شیوه زخمی شدند.

به گزارش مرکز دموکراسی و حقوق بشر کردستان، روز دوشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۸، گروهی از کولبران در مناطق مرزی سردشت در کمین نیروهای سپاه پاسداران قرار گرفتند و در نتیجه‌ی گشودن آتش از سوی این نیروها، یک کولبر به نام “محی‌الدین مام‌خدری” به شدت زخمی شد.

محی‌الدین مام‌خدری

تلگرام ماف نیوز
همزمان از شهرستان پیرانشهر گزارش شده است که روز یکشنبه ۲۴ شهریورماه، یک کولبر به نام “ادریس ویسی” فرزند عزیز از اهالی روستای “گرد شیطان” در پاسگاه مرزی نیلان از سوی همین نیروها هدف شلیک مستقیم قرار گرفته و جان خود را از دست داده است.

پیش از آن روز جمعه ۲۲ شهریورماه هم در مورد مشابه دیگری یک کولبر به نام “محمد هادی‌زاده” ٢۵ ساله فرزند اسد از اهالی روستای “یوسف آباد” از توابع شهرستان خوی در پی شلیک مستقیم نیروهای سپاه زخمی شده بود.

در هر سه مورد، کولبران بدون اخطار قبلی از فاصله‌ی نزدیک و به ظن حمل کالای قاچاق مورد شلیک مستقیم این نیروها قرار گرفته شده‌اند.

کولبری، شغلی کاذب و مشقت‌بار است که مردم مناطق مرزی در پی فقدان فرصت‌های شغلی به آن روی می‌آورند و سالانه ده‌ها تن در مواجهه با خطرات طبیعی و یا در پی شلیک نیروهای مرزبانی سپاه پاسداران کشته و‌ یا زخمی می‌شوند.
+++++++++++++++++++
جهت همکاری با بخش فارسی ماف نیوز و یا به اطلاع رساندن موارد نقض حقوق بشری، میتوانید به تلگرام و یا ایمیل زیر پیام ارسال کنید:
info@mafnews.de

ارتباط با ادمین تلگرام:

https://t.me/mafnews2

 

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)