خانم نخست وزیر!

ما ضمن تاسف عمیق خود پیرامون دعوت دولت شما از محمد جواد ظریف وزیر خارجه حکومت جمهوری اسلامی برای سفر به نروژ، به شما یادآوری می نمائیم که شما در شرایطی از محمد جواد ظریف دعوت به دیدار کرده اید که این حکومت چهار دهه پس از بقدرت رسیدن هنوز هم به نقض گسترده و سیستماتیک حقوق بشر در ایران ادامه میدهد.

دیدار شما با محمد جواد ظریف بعنوان وزیر امور خارجه حکومت جمهوری اسلامی در حالی صورت می گیرد که صدها تن از فعالین کارگری، زنان معترض به حجاب اجباری، اقلیتهای ملی و مذهبی، مدافعان محیط زیست، نویسندگان و روزنامه نگاران بدون برخورداری از ابتدایی ترین حقوق انسانی خود در زندانهای حکومت جمهوری اسلامی بسر می برند!

خانم نخست وزیر، محمد جواد ظریف وزیر خارجه حکومتی است که شلیک بسوی کولبران محروم در مناطق مرزی ایران را به امر روزمره خود تبدیل نموده است.

 ایشان حکومتی را نمایندگی می نماید که سی سال پس از کشتار فرا قضایی هزاران زندانی سیاسی در ایران همچنان از پذیرش هرگونه مسئولیت و اطلاع رسانی در این خصوص خودداری نموده و آن دسته از بازماندگانی را که به خود جرات میدهند سرنوشت عزیزان خود را پیگیری نمایند تحت تعقیب و بازداشت قرار میدهد.

لازم به یادآوری، حکومت جمهوری اسلامی علاوه بر نقض گسترده حقوق بشر در ایران طی سالهای گذشته برای حذف و ترور فعالین سیاسی در خارج کشور تلاشهای بسیار نموده است بطوریکه به چندین نمونه آن در کشورهای اروپایی از جمله آلمان، فرانسه، بلژیک، آلبانی و سال گذشته در دانمارک می توان اشاره نمود.

خانم نخست وزیر، از نظر ما محمد جواد ظریف دولتی را نمایندگی می نمایند که برآمده از یک انتخابات آزاد و عادلانه نبوده بنابراین شایستگی نمایندگی مردم ایران در مجامع جهانی را ندارد.

ما امضاء کنندگان این بیانیه مصرانه از شما می خواهیم موارد ذکر شده ذیل را بعنوان بخشی از حقوق و مطالبات مردم ایران با محمد جواد ظریف وزیر خارجه حکومت جمهوری اسلامی مطرح نمائید:

۱/ زندانیان سیاسی عقیدتی، مدافعان محیط زیست و فعالان کارگری را بدون هیچگونه قید و شرطی از زندان آزاد نمایند.

۲/ به قوانین تبعیض آمیز علیه زنان، گروه های ایتنیکی، اقلیتها دینی، مذهبی و جنسی  پایان داده و خواهان لغو حجاب اجباری در ایران شوید.

۳/ از بازداشت نویسندگان و روزنامه نگاران خودداری نموده و گردش آزاد اطلاعات را محترم شمارند.

۴/ ضمن برخورداری متهمان از وکیل به محاکمات ناعادلانه و مجازات از طریق شکنجه و اعدام پایان دهند.

۵/ حق آموزش به زبان مادری در ایران را محترم شمارند.

۶/ زمینه برگزاری انتخابات آزاد و رقابت سالم را مطابق اصول دمکراتیک برای مردم فراهم آورند.

 

امضاء کنندگان:

حزب دمکرات کردستان ایران

حزب دمکرات کردستان

کمیته همبستگی برای حقوق بشر در ایران – نروژ

حزب چپ ایران(فدائیان خلق) – واحد نروژ

حزب کومله کردستان ایران

 

رونوشت جهت ارسال به:  پارلمان نروژ،احزاب، مطبوعات و دیگر رسانه ها

اسلو/ نروژ  ۲۱.۰۸.۲۰۱۹


فراخوان برای تظاهرات در اعتراض به:
سفر محمد جواد ظریف وزیر خارجه حکومت جمهوری اسلامی در نروژ

 

هموطنان عزیز!

همانطور که در خبرها آمده است، محمد جواد ظریف وزیر امورخارجه حکومت جمهوری اسلامی قرار است با نخست وزیر نروژ در روز پنجشنبه مورخه ۲۲.۰۸.۲۰۱۹ دیدار و گفتگو داشته باشد.

در اعتراض به این دیدار ما امضاء کنندکان این فراخوان از شما هموطنان آزادیخواه دعوت می نمائیم تا با حضور فعال خود در این تظاهرات، اعتراض خود را به نقض گسترده و سیستماتیک حقوق بشر، تبعیضات ملی، مذهبی، جنسیتی و … در ایران اعلام نمائید.

 

امضاء کنندگان:

حزب دمکرات کردستان ایران

حزب دمکرات کردستان

کمیته همبستگی برای حقوق بشر در ایران – نروژ

حزب چپ ایران(فدائیان خلق) – واحد نروژ

حزب کومله کردستان ایران

 

زمان و محل برگزاری تجمع اعتراضی:

پنجشنبه ساعت ۱۴:۰۰ – ۱۲:۳۰ مورخه ۲۲.۰۸.۲۰۱۹ ( parkveien 45, Oslo )

اسلو/ نروژ ۱۷.۰۸.۲۰۱۹

 

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com