سازمان حقوق بشر ایران؛ ۱۸ مرداد ماه ۱۳۹۸: عسل محمدی، فعال مدنی که پیشتر در خصوص شکنجه و بدرفتاری در بازداشت‌گاه اطلاعات اهواز افشاگری کرده بود، پنج روز پیش، پس از حضور در جلسه دادگاه بازداشت و به زندان اوین منتقل شده است.

عسل محمدی، عضو هیئت تحریریه نشریه گام و از متهمان پرونده اعتراضات هفت‌تپه در تاریخ ۱۳ مردادماه ۱۳۹۸ در پی حضور در جلسه دادگاه در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به دستور قاضی مقیسه، رئیس شعبه دستگیر شد.

نزدیکان عسل محمدی به سازمان حقوق بشر ایران گفتند: قاضی مقیسه بر اساس شکایت وزارت اطلاعات مبنی بر اینکه خانم محمدی پس از آزادی موقت همچنان به فعالیت خود ادامه می‌دهد قرار وثیقه ۴۰۰ میلیون تومانی وی را لغو و قرار را به مبلغ دومیلیارد تومان افزایش داد.

پس از صدور این وثیقه خانم محمدی که قادر به تامین وثیقه نبود توسط ضابطین قضایی بازداشت و به بند نسوان زندان اوین منتقل شد.

لازم به ذکر است عسل محمدی در تاریخ ۱۳ آذرماه ۱۳۹۷ در منزل شخصی‌اش واقع در تهران به دست مامورین امنیتی بازداشت و به اداره اطلاعات شهرستان اهواز منتقل شد. وی پس از دوره بازجویی به زندان سپیدار اهواز منتقل شد و در تاریخ ۱۵ دی‌ماه ۱۳۹۷ با تودیع وثیقه ۴۰۰ میلیون تومانی به صورت موقت از زندان آزاد شد.

عسل محمدی پس از آزادی با انتشار پستی در صفحه اینستاگرام شخصی‌اش دست به افشاگری زد و از آنچه که بر خودش، اسماعیل بخشی و سپیده قلیان (هم پرونده‌ای هایش) در دوران بازداشتشان در بازداشت‌گاه اطلاعات اهواز گذشت نوشت و گفت حاضر است برای آنچه که شنیده و دیده شهادت دهد.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)