سازمان حقوق بشر ایران؛ ۱۷ مرداد ماه ۱۳۹۸: نوشین جعفری از روز شنبه توسط نیروهای امنیتی بازداشت و تا امروز هیچ خبری از وضعیت و محل نگهداری وی در دست نیست.

بنا به اطلاع سازمان حقوق بشر ایران، ساعت ۷:۴۵ عصر روز شنبه ۱۲ مرداد ماه نوشین جعفری در مقابل منزل خود توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد.

یک منبع مطلع در این خصوص به سازمان حقوق بشر ایران گفت: «بازداشت کنندگان شش نفر بودند. ۵ مرد و یک زن و تا ساعت ۱۱ شب خانه را زیر رو میکردند و همه وسایل شخصی و کاری نوشین را ضبط کرده و با خود بردند. روی برگه بازداشت او نوشته بودند که باید به شعبه دوم بازپرسی اوین معرفی شود. در برگه بازداشت نوشته بودند ‘جرایم علیه امنیت ملی’».

نوشین جعفری تا کنون موفق به تماس با بستگان و یا مشاوره حقوقی نشده است و معلوم نیست چه اتهامی به وی وارد شده است.

خانم جعفری سال ۱۳۸۸ در روزنامه اعتماد اشتغال داشت و عضو ستاد میرحسین موسوی بود. وی در بهمن ماه همان سال یکبار به مدت ۲۸ روز بازداشت شد و پس از آزادی فعالیت‌های خود را در بخش سینما و تئاتر ادامه داد.

در مردادماه ۱۳۹۵، نمایشگاه برگزیده عکس‌های نوشین جعفری از فیلم سینمایی “لانتوری” به کارگردانی رضا درمیشیان در خانه هنرمندان برگزار شد. نوشین جعفری برای این مجموعه عکس‌ها، برنده جایزه بهترین مجموعه عکس از دومین جشن عکاسان سینمای ایران شده و کلیه درآمدهای این نمایشگاه نیز صرف قربانیان اسیدپاشی شد.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)