سازمان حقوق بشر ایران؛ ۳۱ تیر ۱۳۹۸: حکم یک زندانی که با اتهام «قتل عمد» به قصاص نفس (اعدام) محکوم شده بود در زندان کاشان به اجرا درآمد.

بنا به گزارش خبرگزاری ایمنا، صبح روز گذشته، یک‌شنبه ۳۰ تیر ماه، حکم اعدام یک زندانی در زندان کاشان به اجرا درآمد. این منبع به هویت این زندانی که با اتهام «قتل عمد» به قصاص نفس (اعدام) محکوم شده بود اشاره‌ای نکرده است.

روح‌الله دهقانی، معاون دادستان عمومی و انقلاب کاشان دراین خصوص گفت: «به دنبال وقوع درگیری بین دو نفر در آبان سال گذشته یکی از طرفین نزاع با ضربات متعدد چاقو به قتل رسید و متهم پس از دستگیری ضمن اعتراف به قتل اعلام کرد با همسر مقتول ارتباط داشته و برای اجرای نقشه قتل با یکدیگر تبانی کرده‌اند».

فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران هویت فرد اعدام شده را مجید مصلح، حدودا ۳۰ ساله و از بند ۳ زندان کاشان اعلام کرده است.

در شش ماه اول سال ۲۰۱۹ دست‌کم ۱۱۰ حکم اعدام در زندان‌های مختلف ایران و یا در ملاءعام اجرا شده که ۸۳ مورد آن با اتهام «قتل عمد» صورت گرفته است. در این مدت رسانه‌های داخل ایران تنها ۳۷ اعدام را اعلام کردند و ۷۳ مورد دیگر از سوی منابع سازمان حقوق بشر ایران به تأیید رسیده است.

گزارش: ۱۱۰ اعدام در شش ماه اول سال ۲۰۱۹

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)