ساناز الله یاری و امیرحسین محمدی فر برای اعتراض به روند رسیدگی پرونده شان و نگهداری بی دلیل و غیرقانونی شان که اکنون شش ماه به درازا کشیده است، از روز ۵ شنبه ۱۳ تیر دست به اعتصاب غذا زدند. این دو عضو هیات تحریریه نشریه گام که ۱۹ دی ماه سال ۹۷ دستگیر شده اند پس از گذراندن ۴ ماه در سلولهای بند ۲۰۹ وزارت اطلاعات زندان اوین هم اکنون در بندهای نسوان و ۴ زندان اوین نگهداری میشوند. در این مدت در دو نوبت به خانواده های آنها اعلام شد که وثیقه تهیه کنند و ساعاتی بعد با آزادی آنها مخالفت شد. همچنین تمامی پیگیری های شش ماهه خانواده آنها به سنگ خورده و هر بار با اجحاف و وعده و وعید و یا برخورد خشن و سربالای مسئولین قضایی و امنیتی مواجه شده اند و در یک نوبت نیز پدر ساناز الله یاری توسط خودرو متعلق به زندان اوین زیر گرفته شد که باعث شکستگی دست و آسیب دیدگی لگن و سر ایشان شد.

هم اکنون در مقابل تمامی این اجحافات، این دو فرد با اعتصاب غذای خود، دارند مقاومت می کنند و سلامتی و جانشان در معرض تهدید واقعی قرار گرفته است. به گزارش منابع موثق در دیداری که رئیس زندان اوین با ساناز الله یاری داشته است وی دلیل اعتصابش را عدم رسیدگی به پرونده خود و همسرش عنوان کرده است.

خواسته آنها رسیدگی به پرونده و آزادی مشروطشان است و بر ماست که از این خواسته انها و نیز رسیدگی به وضعیت اسماعیل بخشی، سپیده قلیان، امیر امیرقلی، ندا ناجی، عاطفه رنگریز، مرضیه امیری، آنیشا اسداللهی، علی نجاتی و عسل محمدی دفاع کنیم و مانع آزار بیش از این آنها و خانواده هایشان شویم و آنها را به آغوش طبقه کارگر بازگردانیم.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)