در اواخر ماه پیش این شبکه اجتماعی اعلام کرد که به اشتباه رمز صدها میلیون کاربر فیسبوک و ده‌ها هزار کاربر اینستاگرام را در فایلی متنی ذخیره کرد.

اکنون به نظر می‌رسد که اوضاع بسیار وخیم تر از آن چیزی باشد که در آغاز اعلام شد.

فیسبوک بی سر و صدا نسخه جدیدش را به بازار عرضه کرد و افزود که تعداد کاربران اینستاگرامی متاثر از این حادثه، ملیون‌ها نفر بوده است.

به گفته این شرکت، برخی از مهندسان فیسبوک به رمزهای ذخیره شده اینستاگرام و فیسبوک دسترسی داشتند ، اما به هیچ وجه از آن سوءاستفاده نکرده ­اند.

بنا به گزارش تکمیلی، شرکت فیسبوک رمزهای ذخیره شده بیشتری یافته که با توجه به تحقیقات به عمل آمده هیچ کدام از این رمز ها توسط کارمندان شرکت مورد استفاده قرار نگرفته است.

متن کامل گزارش به این شرح است:

از زمان انتشار این گزارش، رمزهای ذخیره شده بیشتری پیدا کرده ­ایم و احتمال می ­دهیم که این اتفاق برای میلیون­‌ها کاربر اینستاگرام افتاده باشد. همان گونه که دیگران را در جریان موضوع قرار داده‌ایم، به این کاربران هم اعلام خواهیم کرد. تحقیقات ما نشان داده که این رمزها توسط کارمندان شرکت مورد استفاده قرار نگرفته­‌اند.

این افشاگری در کمتر از ۲۴ ساعت پس از خبر ذخیره شدن اطلاعات تماس نزدیک به یک و نیم میلیون کاربر فیسبوک، بدون اجازه یا اطلاع آنها در سرور های آن شرکت، منتشر گردید.

برای داشتن امنیت بیشتر ، توصیه ما این است که حتی اگر از فیسبوک یا اینستاگرام ایمیلی دریافت نکردید هم به سرعت رمز خود را در هر دو شبکه اجتماعی تغییر دهید.

علاوه بر این از فعال بودن احراز هویت دو مرحله‌ای خود مطمئن شوید.

پشتیبانی فنی رایگان

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)