هفته گذشته بود که با تاخیر باخبر شدم حکم دوست و وکیل گرانقدر آقای امیر سالار داوودی پس از گذشت ۶ ماه بازداشت و نگهداری در سلول‌های انفرادی صادر و به ۳۰ سال حبس محکوم گشته است.

برای منی که این وکیل و یار دلسوز فعالین سیاسی و مدنی را از سال‌ها قبل می‌شناسم و علاوه بر این‌که از سال ۹۱‌‌ وکالت خودم را پذیرفت و از هیچ کوششی در دفاع از من دریغ نکرد، شاهد تلاش و کوشش بی دریغ وی در دفاع از زندانیان سیاسی و عقیدتی بوده‌ام که بدون هیچ چشم داشتی و حتی بدون دریافت هزینه ی تمبر، به صورت کاملا رایگان وکالت تعداد زیادی از فعالین سیاسی و کارگری و حقوق بشری و … را بر عهده داشته و در پذیرفتن پرونده‌ی موکلینش با گرایش‌های فکری متفاوت در شرایطی که پس از سال ۸۸ معدود وکلایی حاضر به پذیرفتن این‌گونه پرونده‌ها آن هم بصورت کاملا رایگان بودند، آقای امیرسالار داوودی یکی از این معدود وکلا بود.

و خودم وقتی که ده‌ها خانواده را برای وکالت به ایشان معرفی نمودم بدون دریافت کوچکترین هزینه‌ای وکالت آن افراد را بر عهده می‌گرفت.

در روزهایی که چشم و گوش رسانه‌ها و نهادهای حقوق بشری و فعالین سیاسی مدنی تنها به حکم یک وکیل سرشناس محکوم شده دوخته شده و متاسفانه معیار نقض حقوق بشر و سرکوب وکلای حقوق بشری به یک شخص خاص معطوف گشته است و وضع اسفناک زندان‌ها و حکم‌های سنگین دیگر زندانیان را در حاشیه قرار داده‌اند شاهد چنین حکم سنگینی برای آقای امیرسالار داوودی هستیم.

ضمن محکوم کردن این حکم دهشتناک از تمامی شخصیت‌های حقیقی و حقوقی که دغدغه‌ی تقض حقوق بشر در ایران را دارند و از تمامی وجدان‌های بیدار درخواست دارم ضمن حمایت از این وکیل گرانقدر ، اجازه ندهند که محکومیت و زندان این وکیل شریف در حاشیه قرار بگیرد.

سعید شیرزاد
سه‌شنبه ۳ تیر ۹۸
زندان گوهردشت کرج

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com