خرین اخبار از مناطق زلزله زده بوشهر در پایان روز چهارشنبه ۲۱ فرودین ماه سال ۱۳۹۲:
۱- هنوز آواربرداری در مناطق دور افتاده تر اتمام نپذیرفته است. برخی از اجساد زیر آوار هستند. خطر ریزش پل دسرسی به بحش ” شنبه” وجود دارد. از آن طرف روستا ” باغان” بسیار تخریب شده است و کمک چندانی هم به آن نرسیده است.
۲- پس لرزه های شدید ادامه دارد که این امر همان باقی مانده روستا های سالم را هم تخریب می کند. برای همین باید سریعا نسبت به اسکان موقت مردم در چادر ها اقدام شود. چادر بسیار لازم است.
۳- تمرکز نیرو های امدادی دولتی در بخش “شنبه” است. ولی بنا به گزارش افرادمحلی متاسفانه کمک رسانی آن چنان که باید و شاید نبوده است. همچنان یک نوع بی نظمی و بی برنامه گی دیده می شود.
۴- ضروری ترین نیاز های مردم منطقه چادر، آب آشامیدنی، خوراک، لوازم بهداشتی اولیه برای مردان، زنان و کودکان است.
۵- با توجه به گرمای هوا خطر بیماری های عفونی بسیار شدیداست. برای همین درخواست می شود هر فرد، نهاد و ارگان و گروه مردمی که می تواند برای تهیه و نصب کانکس های سیار توالت و حمام به منطقه برود یا با کمک مالی امکان فراهم کردن این موارد را به فعالان بدهند. بنا به اخبار تایید شده از طرف نهاد های دولتی دستکم ۵ بخش و روستا پر جمعیت این منطقه هم اکنون آب آشامیدنی شان قطع شده است و با توجه به گرمای هوا در این مناطق این امر بیار خطرناک است و باید سریعا اقدام به رساندن آب مورد نیاز شود. راه حل منطقی هم نصب تانکر آب است.
۶- نیاز های بهداشتی و پزشکی بسیار بالا است. گروه های پزشکی اگر می توانند برای کمک به منطقه بروند. از آن طرف هر نوع اقلام بهداشتی و پزشکی شدیدا نیاز است. البته پزشکانی به صورت منفرد اعلام آمادگی کرده اند اگر کسی اطلاع دارد چگونه می شود تیم پزشکی به این مناطق فرستاد اطلاع رسانی کند
۷- خطر عقرب گزیدیگی همچنان یک تهدید جدی است. برای آن باید فکری کرد. جلوگیر یو داروی مورد نیاز
۸- یک گروه از بچه های ساکن استان بوشهر ضمن شناسایی این منطقه قرار است کمک رسانی مردمی را سازماندهی کنند. در اولین اقدام می خواهند لوازمی همچون تانکر های بزرگ آب، مواد خوراکی روری، چادر و موار بهدشاتی ضروری را فراهم کنند.
۹- هر کدام از دوستان که به هر نحوی می خواهند کمک کنند با من تماس بگیرند. در ضمن در صورت تمایل این متن را بازنشر بدهند

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)