ماف نیوز: یک کولبر در مناطق مرزی شهرستان بانه بر اثر شلیک مستقیم نیروهای سپاه پاسداران جان خود را از دست داده و یک تن دیگر هم در حادثه‌ای مشابه زخمی شد.

به گزارش مرکز دموکراسی و حقوق بشر کردستان، روز سه‌شنبه ۴ تیرماه ۱۳۹۸، گروهی از کولبران در منطقه‌ی مرزی شهرستان بانه در کمین نیروهای سپاه پاسداران افتادند که در نتیجه‌ی گشودن آتش بر روی کولبران، یک تن به نام “هیمن صالح‌پور” ٢١ ساله فرزند سلیم از اهالی روستای “آلوت” از توابع بخش نمشیر جان خود را از دست داد.

هیمن صالح‌پور


تلگرام ماف نیوز
به گفته‌ی یک منبع مطلع، این کولبران در نزدیکی پاسگاه مرزی “ناوبریتان” بدون اخطار قبلی و از فاصله‌ی نزدیک، به ظن حمل کالای قاچاق هدف قرار گرفته‌اند.

در همین رابطه نیز، چند روز پیش یک کولبر به نام “عمر محمدی” فرزند صادق در دهستان بوالحسن بر اثر شلیک همین نیروها زخمی شده بود.

کولبری، شغلی کاذب و مشقت‌بار است که مردم مناطق مرزی در پی فقدان فرصت‌های شغلی به آن روی می‌آورند و سالانه ده‌ها تن در مواجهه با خطرات طبیعی و یا در پی شلیک نیروهای مرزبانی کشته و‌ یا زخمی می‌شوند.
+++++++++++++++++++
جهت همکاری با بخش فارسی ماف نیوز و یا به اطلاع رساندن موارد نقض حقوق بشری، میتوانید به تلگرام و یا ایمیل زیر پیام ارسال کنید:
info@mafnews.de

ارتباط با ادمین تلگرام:

https://t.me/mafnews2

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)