سازمان حقوق بشر ایران، ۲۲ خرداد ماه ۱۳۹۸: یک زندانی روز دوشنبه و سه زندانی در صبح روز جاری با اتهام‌هایی همچون «محاربه و افساد فی الارض» در زندان رجایی شهر کرج اعدام شدند.

بنا به اطلاع سازمان حقوق بشر ایران، صبح روز جاری، چهارشنبه ۲۲ خرداد ماه، حکم اعدام سه زندانی در زندان رجایی شهر کرج به اجرا درآمد. این سه زندانی روز گذشته در یک گروه ۱۲ نفری جهت اجرای حکم به سلول انفرادی منتقل شده بودند که نه نفر دیگر با اخذ رضایت و یا مهلت از شکات پرونده به بندهای خود بازگشتند.

هویت یکی از زندانیانی که روز جاری حکم وی به اجرا درآمد «امیر طهماسب» از سالن ۳ بند ۱ احراز شده است. وی با اتهام «افساد فی الارض و تجاوز» به اعدام محکوم شده بود. دو زندانی دیگر که یکی از آن‌ها از بند مخصوص سالخوردگان به پای چوبه دار رفته بود نیز با همین اتهام به اعدام محکوم شده بودند. تا لحظه تنظیم این خبر،‌ هویت دو زندانی دیگر احراز نشده است.

همچنین روز دوشنبه ۲۰ خرداد ماه، دو زندانی با اتهام «محاربه از طریق سرقت مسلحانه» در این زندان به پای چوبه دار رفتند که حکم یکی از ایشان به اجرا درآمد و دیگری به سلول خود بازگشت. هویت زندانی اعدام شده تا لحظه تنظیم این خبر مشخص نشده است.

اعدام این چهار زندانی تا لحظه تنظیم این خبر از سوی رسانه‌های داخل ایران اعلان نشده است.

گفتنی است، بیشترین اعدام‌های سال گذشته میلادی در زندان رجایی شهر کرج صورت گرفته است.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)