بیانیه جمعی از معلمان و فعالان مدنی در اعتراض به زمینه‌سازی برای صدور حکم انفصال از خدمت معلم زندانی، محمد حبیبی:

بیش از یک سال از بازداشت فعال صنفی، محمد حبیبی می‌گذرد و هنوز وزارت آموزش و پرورش به درخواست مرخصی بدون حقوق او پاسخ مثبت نداده و پیگیری‌ها نشان می‌دهد که وزارت‌خانه قصد دارد با صدور حکم انفصال از خدمت، زمینه‌های اخراج این فعال صنفی زندانی را مهیا نماید.

محمد حبیبی یک فعال صنفی عدالت‌خواه، شجاع و آگاه است و به‌خاطر مطالبه‌گری صنفی و آموزشی در زندان است. همه ما می‌دانیم این فعال صنفی در یک دادرسی ناعادلانه به ۱۰ سال و نیم زندان و ۷۴ ضربه شلاق محکوم گردید و حکم انفصال از خدمت پیش رو، ادامه حکم زندان و شلاقی است که ظالمانه برای وی صادر شده است.

ما امضاکنندگان این بیانیه ضمن اعتراض به زندانی کردن فعالان صنفی و مدنی به‌خصوص محمد حبیبی نسبت به صدور حکم انفصال از خدمت این فعال صنفی به مسئولان هشدار می‌دهیم و مسئول شرایط اسفناک جامعه و شرایط بحرانی آموزش و پرورش را نهادهای حاکمیتی و مسئولان کشور می‌دانیم.

محمد حبیبی و تمام معلمان دربند باید فورا آزاد شوند و به سر کلاس درس برگردند. این خواسته مهم و جدی ماست و در هر مکان و زمان آن را مطالبه خواهیم کرد.

ما همه محمد حبیبی هستیم

هموطن عزیز!
شما نیز می‌توانید با امضای این بیانیه با محمد حبیبی اعلام همبستگی کنید.
لطفا وارد فرم‌نگار شده، نام و نام خانوادگی خود را ثبت نمایید.

نام و نام خانوادگی خود را (به فارسی) تایپ کنید

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com