ماف نیوز: یک کولبر از اهالی شهرستان جوانرود بر اثر شلیک مستقیم نیروهای سپاه پاسداران در مناطق مرزی نوسود جان خود را از دست داده و یک کولبر هم به همین شیوه در مناطق مرزی شهرستان سلماس زخمی شد.

به گزارش مرکز دموکراسی و حقوق بشر کردستان، بامداد شنبه ۱۴ اردیبهشت‌ ۱۳۹۸، گروهی از کولبران در ارتفاعات مرزی شهرستان نوسود در کمین نیروهای زمینی سپاه پاسداران قرار گرفتند و در نتیجه‌ی گشودن آتش بر روی کولبران، “صادق عزیزی” فرزند اسکندر از اهالی روستای “بیوند” از توابع دهستان “شروینه”ی جوانرود جان خود را از دست داد.

صادق عزیزی


تلگرام ماف نیوز
این افراد در حین کولبری از سوی نیروهای مستقر در پایگاه مرزی شوشمی از توابع شهرستان نوسود، بدون اخطار قبلی و به ظن حمل کالای قاچاق از فاصله‌ی نزدیک مورد شلیک قرار گرفته‌اند.

همزمان از شهرستان سلماس گزارش شده است که گروهی از کولبران که در دهستان شناتال هدف شلیک مستقیم همین نیروها قرار گرفته‌اند و در نتیجه یک کولبر به نام “رزگین محمدی” ۲۴ ساله فرزند عبدالکریم از ناحیه‌ی پشت به شدت زخمی شد.

این افراد در حالی که لوازم برقی به همراه داشته‌اند، در حدفاصل روستاهای کوم و کوزه‌رش مورد هجوم قرار گرفته‌اند.
+++++++++++++++++++
جهت همکاری با بخش فارسی ماف نیوز و یا به اطلاع رساندن موارد نقض حقوق بشری، میتوانید به تلگرام و یا ایمیل زیر پیام ارسال کنید:
info@mafnews.de

ارتباط با ادمین تلگرام:

https://t.me/mafnews2

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)