ایالات متحده امریکا در مورد فردی بهائی که از طرف حوثی ها به اعدام محکوم شده اظهار نگرانی کرد (۱)

Arab News- 26/04/2019- 12:14

* یکی از دادگاهای حوثی، حامد بن حیدره را با اتهامی «واهی» به اعدام محکوم کرد.

*ایالات متحده امریکا از شبه نظامیان حوثی یمن که از حمایت ایران برخوردارند مصراٌ خواست که به رفتارهای غیر انسانی علیه بهائیان خاتمه دهد.

واشنگتن: ایالات متحده امریکا از شبه نظامیان حوثی یمن که از حمایت ایران برخوردار است مصراً خواست که به رفتارهای غیر انسانی علیه بهائیان خاتمه دهد زیرا دادگاه حوثی یکی از بهائیان را با اتهامی «واهی» به اعدام محکوم کرد.

جامعه بهائیان اظهار داشته که حامد بن حیدره که از سال ۲۰۱۳ در حبس می باشد در روز سه شنبه دادگاه فرجامی در صنعا، پایتخت کشور که تحت اداره حوثی ها می باشد خواهد داشت.

وزارت کشور ایالات متحده امریکا «نگرانی عمیق» خود را از اینکه حوثی ها تعداد زیادی از بهائیان را مورد هدف قرار داده اظهار داشته. هم چنین در مورد رفتارشان بابت آقای حیدره که متحمل «شکنجه روانی و جسمی گردیده» اعلان خطر نموده.

سخنگوی وزارت کشور، خانم مورگان اوُرتاگوس Morgan Ortagus در بیانه ای اظهار داشت که « ظلم و اتهامات واهی و رفتارهای غیرانسانی حوثی ها نسبت به بهائیان در یمن باید اختتام یابد.»

جامعه بهائی در جواب دادستان فرجام خواهیِ آقایِ حیدره که دیانت بهائی را براساسی «افکاری شیطانی» متهم نموده صادر نمود.

در این جوابیه همچنین بیان شده که دادستان مذکور آقای حیدره را متهم نموده که در نظر داشته که در جزیره «سُقُطری» (در دهانۀ خلیج عدن) یمن مرکزی مجزا برای بهائیان برقرار سازد.

خانوم بانی دوگال « Bani Dugal » نماینده ارشد جامعه جهانی بهائی در سازمان ملل متحد بیان نموده که «اظهارات دادستان اصول حقیقی و اساسی فرجامنامه آقای حیدره را نادیده گرفته و در مقابل با اتهاماتی واهی و تعدادی بسیار اتهامات دیگر که براساس قانون و واقعیت نیست وی را متهم نموده.»

ایشان اظهار داشتند که دادستان روش و منش حکومت مذهبی ایران را دنبال می کند که بعضی از اقلیّت های مذهبی مجاز به فعالیّت می باشند ولی بهائیان را که مؤسّس دیانتشان «حضرت» بهاءُالله می باشد و در سال ۱۸۱۷ در ایران متولد گردیده هدف محرومیت قرار داده اند.

وحدت ادیان الهی و تساوی حقوق مردان و زنان از تعالیم اصلیه دیانت بهائی می باشد.
بهائیان معتقدند که «حضرت» بهاءالله پیامبرشان میباشد.

پاورقی:
۱- برای اصل این مقاله به زبان انگلیسی به تارنمای زیر مراجعه کنید:
http://www.arabnews.com/node/1488396/middle-east

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)