شادی امین، هماهنگ‌کننده‌ی شبکه‌ی شش‌رنگ در کنفرانس CREA شرکت کرده است. CREA یک سازمان فمینسیتی و حقوق‌بشری است که در سال ۲۰۰۰ در دهلی نو تشکیل شده است. این سازمان یکی دیگر از سازمان‌های بین‌المللی در جنوب است که در سطح محلی، ملی، منطقه‌ای و جهانی بر روی آزادی زنان و دختران فعالیت می‌کند.

شادی امین نیز در یک سخنرانی در این کنفرانس، آنچه که چهار سال پیش طی حملات سایبری منظم به او گذشته را شرح داد. داستانی که روایت آن با گذشت چند سال همچنان برای او دشوار است. آنچه که بر وی گذشت به بیان شادی امین در ماه‌های نخست حملات زندگی شخصی و حرفه‌ای او را هدف قرار داده بود و در نهایت با شکایت وی به دادگاهی در تورنتو سازمان‌دهنده‌ی این کمپین را محکوم به پرداخت جریمه شد.

به باور او فعال لزبین بودن شما را در معرض صحبت و دخالت در همه‌ی جنبه‌های زندگیتان قرار می‌دهد. نحوه‌ی پوشش، زبان بدن، عقاید سیاسی و حتی نحوه‌ی برقراری رابطه‌ی جنسی او مورد کنکاش قرار می‌گیرد. حملات و چنین توهین‌هایی بدون آنکه زخمی بر بدن فرد باقی بگذارد آسیب میزنند و گرایش جنسی و یا هویت جنسیتی فرد را به عنوان نقطه‌ی ضعف او هدف حملات خود قرار می‌دهد.

تمامی این آسیب‌ها زمانی وارد می‌شوند که حتی شما به عنوان قربانی خشونت جنسیتی به رسمیت شناخته نمی‌شوید.

ویدئوی کامل این سخنرانی را می‌توانید در فیسبوک و کانال تلگرام شش‌رنگ مشاهده کنید.

 

 

 

 

 

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com