ljubaphoto, Getty Images

بنا به پژوهشی که اخیرا صورت گرفته است، زنان و مردان ترنسجندر بیش از دیگران در معرض خطر حملات قلبی قرار دارند. این تحقیق که توسط انجمن آمریکایی قلب و با مدیریت دانشگاه جورج واشنگتن صورت گرفته است، خطر بروز سکته قلبی را در این افراد چهار برابر سایرین یافته است.

نگوین، پزشک متخصص داخلی از دانشگاه جورج واشنگتن می‌گوید: «مطالعات قبلی نشان داده بود که ترنسجندرها بیشتر در معرض عوامل مرتبط با بیماری‌های قلبی-عروقی همچون فقر، سیگار کشیدن و افسردگی هستند. چیزی که ما را شگفت‌زده کرده این است که، میزان حملا قلبی نیز بسیار بالاتر (از سایرین) است.»

نتایج این تحقیق حاکی از آن است که مردان ترنسجندر ۴ برابر زنان سیسجندر و ۲برابر مردان سیسجندر در معرض حمله‌ی قلبی قرار دارند. همچنین خطر بروز سکته قلبی در زنان ترنسجندر دو برابر زنان سیسجندر است. با این وجود نرخ حملات قلبی در زنان ترنسجندر و مردان سیسجندر تفاوت چندانی ندارد. بنا به پژوهش دانشگاه یو سی ال ای در سال ۲۰۱۶، ۱.۶ میلیون نفر در ایالات متحده ترنسجندر هستند.

با این وجود دکتر پل چان، متخصص قلب و عروق و استاد دانشگاه میزوری، نتایج اولیه این تحقیق را رد می‌کند. او معتقد است که این تحقیق یک مطالعه بر مبنای مشاهده است و در نتیجه بسیار محدود است. برای مثال دکتر چان می‌گوید. این پژوهش درباره استفاده یا عدم استفاده از هورمون درمانی پرسشی طرح نکرده و یا اطلاعاتی درباره هورمون درمانی که مرتبط با افزایش احتمال حملات قلبی است، جمع‌آوری نکرده است.

به علاوه بنا به اظهارات دکتر چان، جمعیتی که خود را ترنسجندر تعریف می‌کنند جوان هستند. بنابراین، خطر حملات قلبی ممکن است تا سال‌ها شناخته نشود.

 

 

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)