چیکریک، روستایی در جنوب ترکیه که به شکلی غیرمنتظره درصد بیناجنسی‌ها در آن بالاست، اخیرا مورد توجه رسانه‌ها قرار گرفته است. این افراد مورد تبعیض قرار می‌گیرند. مردم ترکیه بیناجنسی بودن را یک اختلال می‌دانند و از همین رو، این روستا را نفرین شده می‌خوانند.

عزیز، یکی از این افراد است که هنگام تولد با خصوصیات جنس زن به دنیا آمده است اما همیشه اطمینان داشته که مرد است. او همواره این احساس را داشته که از سوی جامعه خود پس‌زده می‌شود.

او از کودکی نمی‌خواست که دختر باشد اما همچنان مدارک شناسایی‌اش او را زن تعریف می‌کند. عزیز به دلیل هزینه‌های بالای عمل هنوز موفق به انجام عمل جراحی نشده است.

فرد دیگری که در این روستا توانسته است هزینه‌های بالای عمل را پرداخت کند. می‌گوید، سه عمل جراحی انجام داده که هر کدام از آن‌ها ۵۰۰ یورو خرج روی دستش گذاشته‌اند. مبلغی که معادل درآمد شش ماه اوست.

اما این به معنای تغییر آینده‌ی بیناجنسی‌هایی که عمل می‌کنند نیست. زیرا در آن حوالی، دیگران تمایلی به ازدواج با بیناجنسی‌ها ندارند.

محلی‌ها از تمایل به تغییر جنس دوباره‌ی آنان هراس دارند و یا این افراد را همچون همجنسگرایان می‌دانند که نمی‌توانند بچه‌دار شوند.

 

 

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)