ماف نیوز: نیروهای امنیتی پنج شهروند را در شهرستان مریوان مرتبط با برگزاری جشنهای استقبال از نوروز باستانی بازداشت کردند. همزمان دو شهروند بازداشت شده در شهرستان بوکان پس از اتمام بازجوییها آزاد شدند.

به گزارش مرکز دموکراسی و حقوق بشر کردستان، روز چهارشنبه ۷ فروردین ۱۳۹۸، نیروهای ادارەی اطلاعات مریوان “پیام شوقی” فرزند اسحاق را بازداشت و به محل نامعلومی منتقل کردند.

تلگرام ماف نیوز
براساس این گزارش، بازداشت وی در دهستان خاوومیرآباد در حالی صورت گرفته که وی راهی روستای برده‌رشه بوده است.

پیش از آن روز سەشنبە ۶ فروردین هم ”عادل نیک‌خواه“ فرزند عمر و ”کارزان سردوشی“ فرزند محمد در روستای سردوش از توابع همین دهستان بازداشت شده بودند.

همچنین روز دوشنبه ۵ فروردین‌، دو شهروند دیگر در این روستا به نام‌های “ارسلان نیک‌خواه” ٢۴ ساله فرزند عارف و “آرش نوذری” ٢٣ ساله فرزند فایق توسط نیروهای وزارت اطلاعات بازداشت شده‌اند.

بازداشت تمامی این افراد بدون ارائه‌ی مجوز قانونی و مرتبط با برگزاری مراسم استقبال از نوروز باستانی صورت گرفته است.

استقبال از جشن مورد ذکر در میان کردها به علت فضای سیاسی بسته در حالی صورت میگیرد که پس از انتشار بیانیه‌ی احزاب کرد مخالف نظام در مورد استقبال از آن، صدور مجوز در برخی از مناطق از سوی ارگانهای امنیتی منوط به عدم استفاده از پوشش کردی و حمل پرچم جمهوری اسلامی اعلام شده بود.

همزمان از شهرستان بوکان گزارش شده است که دو شهروند از اهالی امیرآباد به نامهای “مصطفی جوادی” و “توفیق رحمانی” پس از اتمام بازجویبها موقتا آزاد شده‌اند.

این افراد روز چهارشنبه ۲۹ اسفند به اتهام “همکاری با یکی از احزاب کرد مخالف نطام” از سوی ماموران وزارت اطلاعات بازداشت شده بودند.

عادل نیک‌خواه

آرش نوذری

ارسلان نیک‌خواه

+++++++++++++++++++
جهت همکاری با بخش فارسی ماف نیوز و یا به اطلاع رساندن موارد نقض حقوق بشری، میتوانید به تلگرام و یا ایمیل زیر پیام ارسال کنید:
info@mafnews.de

ارتباط با ادمین تلگرام:

https://t.me/mafnews2

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com