سازمان حقوق بشر ایران، ۱۹ اسفند ماه ۱۳۹۷: سه زندانی در زندان مرکزی ارومیه که با اتهام قتل عمد به قصاص نفس (اعدام) محکوم شده‌اند، جهت اجرای حکم به سلول انفرادی منتقل شدند.

بنا به اطلاع سازمان حقوق بشر ایران، صبح روز جاری، یکشنبه ۱۹ اسفند ماه، سه زندانی محکوم به اعدام در زندان مرکزی ارومیه (دریا)، جهت اجرای حکم اعدام به سلول انفرادی منتقل شدند. احکام این سه زندانی که با اتهام قتل عمد به قصاص نفس (اعدام) محکوم شده‌اند در صورتی که موفق به اخد رضایت از شکات پرونده نشوند بزودی اجرا خواهد شد.

هویت این سه زندانی خلیل صالحی، ناجی عمرزاده و حسین ابراهیمی هر سه از بند ۳-۴ احراز شده است.

خبرگزاری هرانا در خصوص انتقال این سه زندانی به سلول انفرادی نوشت، حسین ابراهیمی (رحیمی) اهل بوکان از حدود ۱۰ سال پیش، ناجی (نادی) عمرزاده از حدود ۱۰ سال پیش و خلیل صالحی از حدود ۹ سال پیش به اتهام «قتل» در زندان به سر می‌برند.

بر اساس گزارش سالانه سازمان حقوق بشر ایران، در سال ۲۰۱۸ میلادی، دست‌کم ۲۷۳ نفر در زندان‌های مختلف ایران اعدام شدند که از این تعداد دست‌کم ۱۸۸ نفر با اتهام قتل عمد به قصاص نفس (اعدام) محکوم شده بودند. تقریبا ۶۶ درصد اعدام‌های شمارش شده این سال، یعنی ۱۸۰ مورد از سوی مقامات اعلام نشده‌اند.

عدم درجه بندی برای قتل عمد در ایران باعث می‌شود هر نوع قتلی فارغ از شدت و ضعف و انگیزه متهم، منجر به صدور حکم اعدام شود.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com