یک دولت ایالتی در هند، هیئت رفاه اجتماعی ترنسجندرها را ایجاد کرده است. ارائه آموزش، فرصت‌های شغلی، هدایت برنامه‌های بهداشتی و دادن کمک‌های حقوقی از اهداف این بیمه است.

وزیر عدالت اجتماعی این دولت اخیرا جلسه‌ای را برای صحبت پیرامون این هیئت برگزار کرده و وی معتقد است مشکلات ترنسجندرها در جامعه مورد بی‌توجهی قرار می‌گیرد. او همچنین ادامه داد: به این دلیل که ترنسجندرها مورد تبعیض قرار می‌گیرند از روند پیشرفت نیز جدا می‌افتند. دولت، راهنمایی برای ترنسجندرها تهیه کرده است و ما از حقوقشان حفاظت خواهیم کرد.

بنا به این طرح یک کارت شناسایی به ترنسجندرها داده خواهد شد که به آنان در دست یافتن به آموزش و موقعیت‌های آموزشی کمک خواهد کرد.

به افرادی که دارای جنسیت سوم هستند نیز خوابگاه دانشجویی با قیمتی کمتر از نرخ معمول ارائه می‌شود. بنا به اظهارات فعالین LGBTI این تصمیم پس از چهار سال و نیم گفت و گو و مباحثه گرفته شده است.  بیندوماو خیر، رئیس سازمان سماپاتیک تراست و فعال LGBTI هندی این تصمیم را خوب اما دیر هنگام می‌داند. وی می‌گوید: ” دولت می‌بایست این هیئت رفاه اجتماعی را زودتر ایجاد می‌کرد.”

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com