درخواست فدراسیون جهانی کارگران حمل و نقل از رئیس جمهور ایران برای لغو احکام زندان دو تن از اعضای هیئت مدیره سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران آقایان ابراهیم مددی و داود رضوی همچنین بازگشت بکار پنج تن دیگر اعضای سندیکا آقایان رضا شهابی، حسن سعیدی، ناصر محرم زاده، حسین کریمی سبزوار و خانم فرحناز شیری

١۵ فوریه ۲۰۱۹

رئیس جمهور محترم، آقای روحانی

به نمایندگی از فدراسیون جهانی کارگران حمل و نقل با بیست میلیون عضو در صنایع حمل و نقل در سرتاسر دنیا، و متعاقب نامه پیشین به تاریخ ۲۵ ژانویه ۲۰۱۹، این نامه را بابت نگرانی فوری و اضطراری خود برای امنیت و آزادی داوود رضوی و ابراهیم مددی، دو عضو سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوس رانی تهران و حومه که عضو فدراسیون جهانی کارگران حمل و نقل هستند، می نویسم.

فدراسیون جهانی کارگران حمل و نقل، دوشادوش دیگر بخشهای جنبش جهانی اتحادیه های کارگری، از آوریل ۲۰۱۵ پیگیر پرونده ی رضوی و مددی بوده اند، که به شکلی ناعادلانه در حین آماده سازی مراسم روز جهانی کارگر دستگیر شدند . هر چند این دو نفر امروز بیرون از زندان هستند، اما احکام به شدت سنگین پنج ساله در انتظار آنان است. این مساله این دو کارگر را، در فضایی ناامن و غیرقابل قبول قرار داده است و آشکارا اعمال فشار دیگری را علیه این اتحادیه کارگری ایجاد کرده است. بنابرین از شما درخواست دارم که فوری مداخله نموده که اطمینان حاصل شود کلیه احکام ناعادلانه و تمام اتهامات علیه آنها لغو گردد
.
آی تی اف به شدت نگران خطر زندانی شدن ابراهیم مددی است چرا که او از مشکلات سلامتی متعددی از جمله پروستات، فشار بالای خون، دیابت و مشکل شنوایی رنج می برد.

آی تی اف همچنین شدیدا نگران موقعیت پنج عضو فعال سندیکای کارگران شرکت واحد، رضا شهابی، حسن سعیدی، ناصر محرم زاده، حسین کریمی سبزوار و خانم فرحناز شیری – که نخستین زن راننده شرکت واحد بوده است- می باشد که به خاطر فعالیت های سندیکایی شان همچنان در وضعیت اخراج از کار قرار دارند. بنابراین فدراسیون از شما به عنوان رئیس جمهور، و نیز وزیر کار، درخواست میکند که اقدامات لازم را برای بازگرداندن آنها به کار سابق و یا مشاغل همتراز در شرکت اتوبوسرانی انجام دهید .

همانطور که مستحضرید آی تی اف همچنان به رصد نقض حقوق کارگران در ایران ادامه می دهد. دولت شما یکی از اعضای هیات مدیره سازمان جهانی کار است و متعهد به تضمین آزادی تشکل و نیز محافظت از فعالین سندیکایی و کارگران بر مبنای مقاوله نامه های بنیادین این سازمان می باشد.

من سپاسگزار خواهم بود اگر شما این وظایف بسیار جدی را به نهادهای دولتی ایران یادآوری کنید؛ و فراتر از آن، در جهت به رسمیت شناختن این مسئولیت، از شما درخواست می کنم تمامی کارگران و فعالین اتحادیه های کارگری زندانی را که به خاطر دفاع از حقوق مشروع خود زندانی شده اند، را بدون قید و شرط آزاد کنید.
.
ممنون از توجه شما، من منتظر پاسخ شما خواهم بود
با احترام
استفان کاتن، دبیر کل

 

رونوشت:
عالی‌جناب آیت‌الله حاج سیدعلی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی ایران، contact@leader.ir

جناب آقای حمید بعیدی‌نژاد، سفیر فوق ‌العاده و تام ‌الاختیار، سفارت جمهوری اسلامی ایران، iranemb.lon@mfa.gov.ir

قوه قضاییه جمهوری اسلامی ایران – شورای عالی حقوق بشر، info@humanrights-iran.ir

نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل، iran@un.int

آقای گای رایدر، دبیرکل سازمان جهانی کار (ILO)، ryder@ilo.org

 

ترجمه و باز انتشار از سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه

Email: vsyndica@gmail.com

Website: www.vahedsyndica.com

Telegram: @vahedsyndica

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)