روز سه شنبه ۶ فروردین، ایرانیان زیادی به عشق ابی و به شوق شنیدن صدای دوست داشتنی او از شهرهای مختلف ایران به «اربیل» در منطقه خودمختار کردستان عراق رفته بودند. گذشته از هزینه مسافرت تا اربیل، نفری ۴۵ دلار هم پول بلیت پرداخت شده بوده است. اما به محل که میرسند متوجه میشوند که سالن برگزاری کنسرت چیزی جز یک گاوداری نیست!! هیچ صندلی در محل وجود نداشته و داخل سوله (گاوداری) هم کثیف، به شدت گرم و عاری از هرگونه تجهیزات تهویه هوا بوده است…. گنجایش سالن ۲۰۰۰ نفر بوده، اما ۲۰ هزار نفر برای تماشای کنسرت حاضر شده بوده اند!! بعد عده ای که معلوم نیست از کجا سازماندهی شده اند (احتمالا از طرف جمهوری اسلامی)، حمله میکنند به سن برنامه و همه چیز را به هم میریزند و آلات موسیقی را می شکنند. در پی این وقایع برگزار کنندگان برنامه هم به ابی که گفته میشود در هتل بوده خبر میدهند که کنسرت کنسل شده و نیا، او هم نمیرود….

اما این همه ماجرا نیست، به دلیل عدم استخدام نیروهای امنیتی کافی، دعوا و چاقوکشی در داخل سوله اتفاق می افتد. علاوه بر این، زنان و دختران ایرانی حاضر در محل برنامه، با برخورد زننده ای مواجه میشوند، عده ای به آنها حمله میکنند و مشغول پاره کردن لباسها و هتک حرمت آنها میشوند تا اینکه پس از گذشت زمان نسبتا طولانی و نهایتا با دخالت پلیس اربیل و دشواری های بسیار زیاد، مردم موفق میشوند از دست اراذل و اوباش حاضر در محل رهایی پیدا کنند و به ایران بازگردند!

به نظر شما مقصر وقوع این فجایع کیست؟ به نظر من شخص ابی و یا دستکم مدیر برنامه های او مقصر است! صرفنظر از اینکه مهاجمان و اراذل و اوباش از کجا سازماندهی میشده اند، حفظ امنیت مردم با برگزار کننده برنامه است. آنطور که چند نفر از ساکنان اربیل به من گفتند، یک سالن مجهز در آن شهر وجود دارد که کنسرت های خواننده های لبنانی، سوری و حتی ایرانی در آنجا برگزار میشود، چرا به جای اجاره آن سالن، یک گاوداری برای اجرای برنامه در نظر گرفته شده است؟! چرا از ماموران امنیتی کافی استفاده نشده بوده است؟! چرا بیشتر از گنجایش سالن، بلیت فروخته شده بوده است؟!

رقم ۴۵ دلاری بلیت فروخته شده، اختلاف چندانی با قیمت بلیت های معمولی کنسرت های ابی در سالن های مجهز دوبی و دیگر شهرهای دنیا ندارد، پس چرا هموطنان ما با وجود پرداخت پول کافی، نه تنها از کنسرت محروم شده که با خطر جانی و مالی اوباش هم روبرو شده اند؟! آیا دلیل اینها، طمع زیاد و بهره برداری مالی بیشتر از طریق کاهش هزینه ها نیست؟! چه کسی پاسخگوی روح و روان جریحه دار شده دختران و زنان ایرانی هتک حرمت شده در این مراسم است؟ آقای ابی مسئول برنامه های شما چه کسی است؟ آیا نباید به خاطر این اتفاق ناخوشایند از مردم عذرخواهی شود؟

دو فیلم در ارتباط با درگیری ها در این کنسرت + +  |  یک منبع خبری در همین ارتباط

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com