یک مرد ۲۲ ساله تونسی که قربانی تجاوز گروهی شده بود، زمانی که شکایت خود را نزد پلیس برد متهم به رفتار همجنسخوهانه گشت. آقای الف.ف که مقیم شهر صفاقس در جنوب این کشور است، پس از آنکه خود قربانی تجاوز جنسی شد، نزد پلیس این شهر شکایتش را ثبت کرد. اما پلیس محلی، وی را بازداشت کرده و در بیمارستان مورد آزمایش مقعدی قرار دادند.

این آزمایش غیر علمی بدین صورت انجام می‌گیرد که پزشک انگشت یا جسم دیگری را در مقعد فرد کرده تا بدین روش پی به وجود  رابطه‌ی جنسی مقعدی در  گذشته ببرد.

چنین دست اعمالی نقض قوانین بین‌المللی است و باعث ضربه‌ی روانی به افراد -خصوصا فرد قربانی تجاوز جنسی- خواهد شد. بدر بابو که رئیس یک موسسه حقوقی حامی آقای الف.ف است، عنوان داشته است که نتیجه‌ی آزمایش منفی بوده و از موبایل و شبکه‌های اجتماعی  آقای ف. نیز مدرکی علیه وی یافته نشده است. با این وجود، اتهامات هنوز از وی مبری نگشته.

نخستین جلسه‌ی دادگاه امروز ۱۱ام فوریه در صفاقس برگزار شد. در صورت محکومیت آقای ف. تحت ماده‌ی ۲۳۰ از قانون کیفری تونس می‌تواند با تا ۳ سال زندان مواجه شود و این در حالی است که متجاوزان همچنان آزاد هستند.

خبر مرتبط

تونس؛ تعقیب «هم‌جنس‌گرایی» و نقض حریم خصوصی

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com